Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan Qashqai nem indul. Mi...

Nissan Qashqai nem indul. Mi lehet a hiba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tisztelt fórumtársak!


A következő kérdésem lenne: van egy fent nevezett autóm, 2009-es évjáratú, 1.6 benzin, még a gyári akkumulátorral. Új kora óta nálam van. Eddig úgy 3-4 alkalommal fordult elő a hiba, először körülbelül 4 éve. Eddig nem tudtam mihez kötni. Hétvégén visszatettem bele a feltöltött akkumulátort, és mikor be akartam indítani, csak kínlódott, nem indult be. Mintha nem tudná megforgatni a motort, vagy nem is tudom hogy írjam. Fura köszörülő hangot adott ki. Minden esetben, így most is kb. 6 hosszabb indítózás után indult be, de akkor is úgy hogy alig bírta felvenni az alapjárati fordulatot. Aztán mikor magához tér, és később is bármikor pöccre beindul. Már nem emlékszem hogy régebben akkutöltés után jelentkezett-e ez a dolog, de lehet valamilyen összefüggés a kettő között?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. febr. 9. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen lehet összefüggés! A motorvezérlő elektronika elfelejtheti a beállításokat, ezért újra kell hangolnia magát és ez eltart egy ideig. Vegyél egy olyan töltőt, amivel a helyén is tudod tölteni biztonságosan (túláram védelem) és valószínűleg megoldódik a probléma. Persze lassan azt az akkut is ideje lesz cserélni.
2016. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vatafak ***** válasza:
6 éves akksi? dobnám kifele erősen. mellesleg akksis szakműhely be tudja mérni h rendben van e még. ha megcsicskult akkor töltögetheted ameddig akarod sose lesz jó...
2016. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Mindkét válaszban van valami. Úgy gondoltam ez lesz az utolsó éve az akksinak. Azt viszont már mástól is hallottam, hogy megfelelő töltővel töltsem a helyén. Mostantól így lesz. :)

Üdv!

2016. febr. 9. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!