Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerinted érdemes lenne...

Szerinted érdemes lenne lecserélni az autómat, vagy kínlódjak vele tovább?

Figyelt kérdés
Amikor megvettem az autót semmi baja nem volt. Kb. 2-3ezer km után kezdődtek a gondok! Elsőnek az olaj folyt el kicseréltük az összes szimeringet és a karter tömítést! Olaj folyás megszűnt csak amikor a hátsó főtengely szimeringet cseréltük láttuk, hogy a vezérműszíjra is ráférne egy csere! Akkor azt szettbe (vezérműszíj, vízpumpa, görgök..) cseréltük le! Na amikor már ez is megvolt jött a nagy hideg és az akksim halt meg! Most az akksit cseréltem ki. De a változatosság kedvéért most szerintem a generátorom fog meghalni mert egyszer eljátszotta azt (valamelyik nap) hogy járó motornál nem volt töltés világított a kocsiban az akkumulátor jel de menet közben eltűnt! Tehát most generátort akarok cserélni vagy felújítatni! Mi lehet még szerinted ezek után? adjam el inkább a kocsit és nézzek egy újat? (fiat punto 2003)
2016. febr. 12. 07:55
1 2
 1/17 Tomcatters ***** válasza:
Hát ,ha már ennyit foglalkoztál vele ,nem éri meg eladni,mert minden használt autó zsákbamacska ... nincs semmi garancia ,hogy a másikkal nem lesz gond... ezen már biztosan tudod,hogy amiket cseréltél azokkal nem lesz gond .. én a helyedbe már ezt ráznám gatyába mindenféleképpen !!!! :D
2016. febr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nos a vezérlés cserét szíjas motoroknál bele kell kalkulálni a vételárba, kivéve ha bizonyíthatóan cserélték és még nem járt le az ideje. Ugyanúgy az olajcserét is illik megcsinálni, no persze az olajfolyás gond, de azt már megcsináltátok. Ez utóbbi és a haldokló akksi nincs a pakliban vásárláskor, de eddig még nem olyan veszélyes költség, hogy ezért megint elölről kelljen kezdened.

A töltés lámpa akkor is világít ha túltölt az autót. Előbb ellenőrizd a rendszert, mielőtt nekiállnál cserélgetni generátort.

2016. febr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

a generátort miért is? mérted a töltőfeszöltséget, de főleg a töltőáramot? ráadásul terhelés alatt?

lehet, hogy kontakt hiba van valahol..

ellenőriz a pontos töltésfeszültséget, egyenletes-e, vagy ugrál, mert halódhat a fesszabályzó is, bár az ritkán..


Ha már a lényeget megcsináltad, mint motor olajfojás, vezérműszíj, akksi, akkor ne add el...ezekről már tudod, hogy jók.

2016. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
akkor mit is csináljak pontosan a generátorral? mert ha nem tölt az akksi akkor a generátor rossz?! (vagy rosszul tudom?) tehát ha egy pár percig azt csinálta az autóm hogy nem volt töltés és magától helyrejött akkor mit csináljak? mit nézzek meg? vagy mit cseréljek ki?
2016. febr. 12. 08:26
 5/17 Tomcatters ***** válasza:
Elkell vinni egy autószerelő műhelybe és ott megnézik ,ha rossz én ujra cseréltetném ,de persze javittatni is érdemes ha nem túl vészes az állapota
2016. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

A vezérműszíjjat minek kellett szettbe cserélni?


Csakmert a szakinak úgy éri meg a nagykerből?


Nem valami lehúzós autószerelőd van?


A generátornál húzd meg az akkusarut, nem kell egyből kicserélni, kontakthiba is lehet!


Próbálj gondolkodni mielőtt hagyod magad lehúzni, és nem árt ha kezedbe veszed a csavarkulcsot ha ilyen korú kocsival kezdtél viszonyt..

2016. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyébként ja az akksi meghal nagy hidegbe, de ez midnen akksival így van, szóval ez igazából a te hibád.


Ha tudod hogy farkasordító fagy van és napokig nem jársz majd a kocsival akkor akksi ki, és be a meleg szobába.

2016. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én ezt nem kínlodasnak nevezném hanem az autózás velejárójának!Ezek tök átlagos dolgok amiker cseréltél,bármelyik autón beszarhat egy tömítés vagy szimering vagy az akksi stb stb.....A vezérlést meg eleve vásárlás után illik cserélni!Egyébként meg a punto II egy szög egyszerű autó,ami könnyen szerelhető,ráadáaul filléres hozzá minden!Eg vezérműszíj kb 6000 forint hozzá!Ha neked ez sok vagy problémát okoz,inkább azon gondolkodnék el,hogy lehet nem való neked az autózás!
2016. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 TheCruve ***** válasza:

CSeréld ki a feszszabályzót a generátoron ha ezt csinálja aztán csokolom.... valószínűleg elkoptak a bronzkefék...


Am meg örülj neki hogy még csak ilyen problémáid voltak az autóval...


Ezek után még kiéghet a helyzetjelző, vagy a távolsági, esetleg elolvad egy biztosíték... de lehet közben megadja magát az egyik ablaktörlőlapát... és bedugul az ablakFosó Molyadék spriccelője :D de útközben még a rádió adás is zavaros lehet... szal sok gond lesz vele ...add el... a másikkal mégtöbb..

2016. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
#7-es nem ert semmihez, mert az akkumlaornak a meleg árt és a melegtől megy tönkre a hideg jot tesz neki.
2016. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!