Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok venni azonnal...

Hogyan tudok venni azonnal kocsit és milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapja megvan a jogsim, és nagyon szeretnék egy kocsit, kicsit utánakérdezősködtem az F astrának, és minden jel arra mutat hogy az lenne a legjobb autó nekem.

Tulajdonképpen csak városban járkálni, mikor kell legyen, meg A-ból B-be elvigyen és kész.

Nagyon más autóban nem gondolkoztam, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, mivel 50000ft a havi fizetésem így elég alap autó kéne, eddig amit sikerült félretenni az 40000 autóra, nyárra (június, július körül) tervezem az F astrát, viszont már alig tudok várni, hitelen is gondolkodtam.

Nem tudom hogyan tudnék mihamarabb hozzájutni, 150-200ért már egész jókat találtam, tudom hogy lesz rá mit költeni, de legalább olcsó hozzá az alkatrész is.

Ti mit gondoltok?

Nagyon elvetemült ötlet? :D



2016. febr. 12. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

A türelmetlenség nem jó ajánlólevél sehol, az autóvásárlásban sem.

Ésszerűbb várni még néhány hónapot, amíg összegyűlik annyi pénz, hogy egy elfogadható állapotú autót meg tudj venni, átíratni, legalább a kötelező karbantartást (vezérlés, olaj, stb) megcsináltatni.

Nem hiszek a csodákban, lehet venni autót 50ezerért is, de akinek nincs autóra 300-400ezer forintja inkább ne vegyen autót.

2016. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Aó, há' nehogy má' asztrát vegyél! Az nem menő? Csak nímett ótó lehet, vagyis Audi, BMW, Mercedes vagy Volkswagen. Mer' az a minőség, érted. Az egyik kiváló választás a zegykilenc tédéji motoros góf vagy passzát. Inkább a passzát, mer' az nagyobb, jobban lehet benne tespedni. Ha ez nem jön be, akkor valami négyajtós, fekete nímett ótó legyen, jó nagy motorral. Legalább valami hathengeres, de inkább V8-as. 110-120 ezer kilométernél több ne legyen benne, akkor sem, ha elmúlt húszéves. Ja, és feltétlenül valami nímettbű' behozott gép legyen, arra figyelj! Tudod, ott nyolcvanmillió nyugdíjas mérnök, orvos, tanár és ügyvéd él, mindenki csak évi 1.500-2.000 km-t használja az autóját szép időben - csak a templomba és a kisboltba járnak az ötméteres, kéttonnás, légkondis csatahajókkal. De oda is autópályán, hogy jól bemelegedjen a motor, ne sokat menjen hidegen, meg mert ott minden házhoz külön autópálya vezet. És a karbantartás is más, mint itthon, minden héten cserélik az olajat, évente a futóműalkatrészeket - a legjobb biznisz az ilyen ótó. Akkor is, ha nincs szervizkönyve, mert az biztos csak eltűnt költözésnél. Magyar ótót ne is vegyél, azok mint lefingott romok visszatekert órával. A nímett ótóba' sose tekerik.

Ha nincs rá pénzed, az se baj, vegyél fel kölcsönt bátran! Megéri. Banktól ne, mert azok lehúznak, de biztos van ismerősöd, aki tud okosba' kölcsönt. Nem kell jövedelemigazolás, kezes, fedezet, még személyi sem. Csak kapod a lóvét és visszafizeted. De nímett ótónál még ez is megéri: felveszel mondjuk 500 ezret, abból 480-ért megveszed álmaid ótóját, egy 20-ast beletankolsz, hogy haza tudj vele jönni, a többire meg nem is kell gondolnod. Az átírás ingyen van, a biztosítás is, a műszaki az idők végezetéig kitart rajta és mivel nímett ótó, szervizre sem kell költened. Használod 2-3 évig és ha vigyázol rá, legalább 500-ért, de inkább drágábban tudod eladni, simán kicsengeted azt, ami a hitelből még hátravan és még marad is lóvéd. Szerintem így csináld, minden okos ember így vesz ótót.

2016. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből az astra se fenntartható! Ne vegyél kocsit.

Adok, kötelező szervizek stb. Az astra se 2ft.

2016. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

50 ezer a fizud?

Abból sajna nem fogod tudni fenn tartani a kocsit.

Én amikor csak a leg minimálisabban használom, akkor is az üzemanyag 20.000/hó.

Akkor ott a biztosítás, a súlyadó, esetleg fizetős parkolásért pénz.

Téli-nyári gumi csere (nem kell fél évente újakat venni, de van amikor pénzt kell kiadni rá).

2 évente műszaki.

Olajcsere, olajszűrő, légszűrő, stb.

Sok minden kis dolog romolhat el, vagy kell cserélni. Néhány esetben ilyenkor az autó használhatatlan (pl. az önindító tönkremegy), így muszáj költeni rá egyből.


Plusz amikor vásárolod, akkor hitelen jön sok kiadás.

Az autó ára, az eredetiség vizsgálat, a biztosítás kötés, az átíratás, meg ezek okmányai (nem tudom, lehet, hogy most pár dolog ingyenessé vált)


Aztán vannak az olyan dolgok, amik még pluszban vannak, és bár sok apró, de ugye sok kicsi sokra megy.

2016. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

"Aó, há' nehogy má' asztrát vegyél! Az nem menő? Csak nímett ótó lehet"


Értem én, hogy viccesnek hiszed magad, de szerinted az Opel milyen autó, ha nem "nímett"?

2016. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ugye ez a kérdés vicc akar lenni?

50 000 Ft-os havi jövedelemből nem fogsz tudni fenntartani egy autót! ( Pláne, ha még hitelt is bevállalsz!)

Csak a kötelező elvinné a jövedelmed 10-15%-át, tankolni is kéne, teljesítményadó az önkormányzatnak, az átírás költsége kb. félhavi jövedelmed... Használt autónál alap az olajcsere, nem árt átnézetni vétel előtt egy szakival - az sem fogja ingyen megcsinálni, a vétel után 3 nappal megadja magát benne valami - több havi jövedelmedet hagyhatod a szervizbe.


Komolyan mondom, első autónak vegyél egy pici, 1000-es Swiftet. Az tényleg olcsó, igénytelen autó, városba tökéletes.


Mit dolgozol, hogy 50 000 a jövedelmed? Közmunkás vagy?

2016. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2016ban egy jó BICIKLI ára a 150 ezer forint. Szerintem 150-200 ezerért maximum bontószökevényeket kapsz..

Múltkor cserélnünk kellett Corsába légtömegmérőt,hopp 53 ezer forint volt,igaz Bosch-t vettünk.. Egy 10x10 centis alkatrészről van szó,53 ért akkor hogy gondolod,hogy egy jó autót kapsz 150-200ért? Szerintem rengeteget kellene rá költened,illetve sok melód lenne vele.

2016. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

50ezer forintos havi jovedelemre nem fogsz kapni hitelt sehol.


Az auto vetelaranak kifizetese utan, korulbelul 40-50ezer forint csak az, hogy a nevedre kerul. Ha eddig 40ezret sikerult felretenned, nem tudom az autot mibol gondolod kifizetni...

2016. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ennyi jövedelemmel inkább vegyél egy szép biciklit.
2016. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Menj be egy opel bontóba, ott majd adnak tippet. Vagy egy olyan szalonba, ahol a hátsó udvarban állnak a leadott, beszámított autók.


Ha reggel indulsz, délután már a saját autódban ülsz.


Pénzt vigyél, és nem árt egy-két kezes is.

2016. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!