Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem nyílik elsőre a...

Miért nem nyílik elsőre a központi zár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy A6 C4 kompresszoros központi zárral.

Nem tudom, hogy mit állíthattam el rajta, de a probléma a következő.

Az ajtó nyitásakor csak azt az egy ajtót nyitja ki kulccsal, amit nyitok. Ha még egyszer elfordítom nyitásra a kulcsot, akkor kinyitja minden ajtót. Bezárni elsőre bezár minden ajtót, de nyitáskor csakis minden másodikra nyit ki.

Diag műszerrel az elektronikára nem lehet csatlakozni, ezért gondolom, hogy ott nem ronthattam el semmit sem.

Valahogy, valami kombinációval lehetséges ennek a visszaállítása?

Nem tudom, hogy van-e esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata és tudna segítséget adni benne?

Köszönöm előre is.


2016. febr. 17. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ez probléma? Előtte másképp működött? Központi záraknál gyakori, hogy a kulcs - biztonsági okból - első fordításra csak azt az ajtót nyitja, amiben elfordítod, csak másodikra nyitja ki az összeset, zárásnál viszont azonnal zár mindent. Ez azért hasznos, mert egy időben szokás volt úgy feltörni a központi záras autót, hogy a tulaj kinyitotta az összes ajtót, a parkolóban ólálkodó szemfüles tolvaj pedig feltépte valamelyiket és kirámolta, ami kellett neki. Ezzel a funkcióval megelőzhető az ilyen támadás. Érdemes utánanézni, lehet, hogy a C4-en ez már gyári funkció volt.
2016. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Előtte minden nyitásnál működött, akár kinyitottam, akár becsuktam.

Ezért gondolom, hogy valamit megvaltoztattam rajta. Csak nem tudom, hogy mit.

2016. febr. 18. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!