Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125 cm3 első motor. Melyik a...

125 cm3 első motor. Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Most fogom letenni a jogosítványt, szeretnek motort venni. 125 cm3 belül. Alapjáraton két város közötti utazásra (30 oda, 30 vissza(km)) városon belüli közlekedésre használnám. Hétvégente vagy nyáron kicsit hosszab túrázásokra is :) Jo lenne ha tudna rendesen menni :).

Ezeket néztem :

Cagiva raptor 125

Honda cbf 125

Honda cbr125

Aprilla rs125


Szerintetek melyik a jobb, legjobb számomra ? Nagyjából 1 m tudok rakolteni. Válaszokat előre is köszönöm :)



2016. febr. 17. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

első motornak, és napi hosszabb használatra csakis alacsony beülőmagasságú mocit vennék..régebben a postások jártak ilyen yamaha 125-ös motorral..


könnyedén leért a postás lába, kényelmes volt az alacsony ülés, egy henger, négy ütem, elnyűhetetlen..


Yamahát, és suzukit is nézz meg..

2016. febr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat félreérthető volt. Első 125cm3 motor lesz. Eddig egy Simsonom volt. :)
2016. febr. 18. 07:37
 3/11 anonim ***** válasza:

A1 jogsid van? Akkor RS125 kiesett, mert ezek legtöbbje meghaladja a teljesítménylimitet.


Én CBF-et vennék. Ez nem akar több lenni, mint ami; egy kis könnyű szaladgálós motor. Nekem nem tetszenek a sportos külalakú, de kis teljesítményű gépek.

2016. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
azért az Aprilia nem olyan kis teljesítményű gép, egyik-másik 500-as motort felzabálja. Amúgy az RS125 inkább A2-es mint A1-es jogsít kíván. Ha nem tötyögni akarsz a motorral, akkor szerintem 125-ösbe nem 4T-t nézz, hanem kétüteműt, azok menni is bírnak, ellenben a 4T-vel, ami egy 50-es kétütemű robogó szintjét hozza (vagy még azt se!)
2016. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szepen a válaszokat.

Melyik 2 t a legjobb szerinted?

2016. febr. 18. 21:47
 6/11 anonim ***** válasza:
most ez attól függ, hogy mennyi a keret és van e pénz a tövábbiakban. A kétüteműek gyorsak, erősek, viszont magas fordulaton mennek, hamarabb eszik az alkatrészeket. Én olasz párti vagyok, jók a japán motorok is, viszont ha megnézed egy NSR és egy Aprilia RS kidolgozottságát, vázát, felfüggesztéseit, futóművét, fékeit, fényévekkel előrébb vannak, persze drágábbak is, mellé erősebbek és gyorsabbak, de hamarabb kopnak emiatt és többet kell rákölteni. Nekem nem akadály a pénz, így nem gond hogy gyakran kell generálozni, viszont repeszt a motor és van benne erő. Az Aprilia RS 125 és Cagiva Mito 125 ami a legjobb a kategóriában, kettő közül mindegy melyiket veszed, egyikkel se nyúlsz mellé
2016. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Van pénz ha kell, en 1 milliót gondoltam első körben. De ha több az sem baj.

A cagiva raptor 125 mik a vélemények ?

Az 4 ütemű ha jól tudom.

2016. febr. 19. 17:43
 8/11 anonim ***** válasza:
az kétütemű, legalábbis én csak kétütemű Raptor 125-öst ismerek. Gyárilag 11 kW, ültem ilyenen, aztán mikor már fojtás nélkül volt, szintán kipróbáltam, akkor már szedte a talpát és lehetett vele haladni.
2016. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerinted egy olyan jo választás lenne?


Honnan tudnék venni? Használtan akar újonnan ?

2016. febr. 19. 20:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem cbr legyen!Még nem vezettem a cbr125-öt de cbr 600am van és csak ajánlani tudom!
2016. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!