Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 10éves Skoda Fabia-m,...

Van egy 10éves Skoda Fabia-m, aminek nagyon durván szorul az első két kereke. Van ötlete valakinek mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
ABS meg ilyenek nincs a kocsiban. A hátsó kerekeket nem néztük meg emelt állapotban.A féktárcsa és betét csere előtt is szorult, most le lett cserélve és még mindig nagyon durván szorul. Levették a kereket, nagyon nehezen lehet forgatni a tárcsát. Az egyik szerelő aki most jobban megnézte azt mondta, hogy talán a váltóval van valami, de azt mondta ilyet még nem látott. Valakinek van ötlete mi lehet ez? Vagy találkozott már ilyennel? Feltehetőleg sokat állt a kocsi, mert eléggé törve volt az eleje és gondolom míg össze nem rakták újra csak állt 1 helyben. Bár nagyon kezdő jogsis vagyok, de úgy tűnik hogy indulásnál húz az autó, tehát olyan mintha csak álló helyzetben fogná valami a kereket, de lehet csak nekem nem tűnik fel. 6,8-7 literes fogyasztása van télen, városban és autópályán használom, nyáron még nem vezettem az autót. Nem tudom hogy ezzel együtt lehet-e élni, vagy lesz e ebből esetleg nagyobb probléma. Köszönöm a válaszokat előre is.

#Skoda Fabia #szoruló kerék #szorul a kerék #nem forog a kerék
2016. febr. 25. 11:33
 1/8 TheCruve ***** válasza:
A kerékagycsapágy cserére szorul.
2016. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először azt nézd meg hogy nem e a féknyergek vannak berohadva. Ha az szorul akkor egy 4-5 km-es út után a keréktárcsák tűzforróak.

Viszont írtad hogy törve volt az autó. gyanítom hogy úgy lett össze tákolva, gányolva és megemelt állapotban feszülnek a féltengelyek. A homokinetikus csuklók képesek kis mértékben változtatni a saját hosszukat. Erre szükség is van amikor a futómű mozog fel és le. Ha pontatlanul rakták a helyére a futóművet (ami elég gyakori) akkor kirugózott állapotban feszíti a féltengelyt. Ez is okozhat szorulást.

2016. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Amikor cserélték a fékpofákat, akkor elvileg a féknyerget is levette, és úgy is próbálta forgatni, és akkor is alig tudta elforgatni kézzel.


A jobb féltengelyen volt egy szép ütés, ezért most azt is lecserélte, de azt mondta így is szorul. Amikor én is ott voltam és láttam felemelve a kocsit, akkor alulról a motor körül kotorászott, mondta még valamire hogy jól meg van görbülve az is, most pontosan nem tudom mi volt az, gondoltam most majd azt is cseréli, de akkor lehet hogy nem, bár még nála van a kocsi.


Tehát akkor jól értem, hogy valszeg csak kapkodósan össze van dobva a kocsi, és ezért is szorulhat megemelt állapotban. Viszont ha tényleg ezért szorul, akkor ez nem is biztos hogy olyan nagy gáz?

Egyébként futómű állításra amúgy is el kellene vinni a kocsit, ott van rá esély hogy kiderüljön melyik elemhez kellene nyúlni, hogy rendben legyen? Köszi.

2016. febr. 25. 12:19
 4/8 A kérdező kommentje:
pontosítok, a fékbetétet cserélte nem a fékpofát :)
2016. febr. 25. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Eloszor legyen rendbeteve a futomu. Aztan oszlopos emelovel emelje fel a lengokart vizszintes allasba. Forgassa a kereket. Ha szorul, vegye le a valtorol a feltengelyt es ugy is forgassa. Ott mar kiderul hogy a valto szorul vagy a futomu. A tobbit tudni fogja.
2016. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek az agya szorul cserére..


Meg kell járatni a munkahengereket ennyi az egész 10 percet vesz el az életedbő.

Azt a "szerelőt"pedig messze kerüld el,aki nem látott még ilyet...

2016. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 joco5582 ***** válasza:

Egyetértek. Kellene egy jó szerelőt találni. Az a baj, hogy bármit is okoskodunk egyik szerelő se fogja ezt figyelembe venni.

Amit én megtennék:

1. Féknyereg leakasztás

2. Féltengely kivétel

Így leszűkíthető a hiba a csapágyra, illetve a tengelyre. Ha így szorul, nyilván kerékcsapágy - rosszabb esetben tengelyt is kell cserélni.

Ha így minden jó, akkor bepróbálnék egy jó féltengelyt. Még ha nem is tökéletes, vagy a gumiharangja kivan legalább lehet látni mit csinál.

Viszont elképzelhető, hogy úgy meg lett törve a kocsi, hogy rosszul húzatták ki az elemeket, vagy tényleg a lengőkar is annyira elment, hogy a féltengely ennyit nem enged.

Különben előbb utóbb valami engedni fog. Azaz tönkremegy. Ha tippelnem kéne valahol a feszülő csapágy fogja megadni magát. Bármi is történik a legkevesebb, hogy haza kell vontatni - ha vontatható állapotban marad.

2016. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TheCruve ***** válasza:
#6-os miért is? Az első vagyok! nekem legalább van bent valami... nem 3 db lyukas zokni mint neked...
2016. febr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!