Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósiskolát váltok. A régi...

Autósiskolát váltok. A régi autóssulim nem akarja kiadni a papírokat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hol tudom bejelenteni, hogy az adott autósiskola nem hogy együttműködően nem, de kifejezetten bunkón áll hozzám; nem akarják kiadni a tanuló áthelyező, átkérő lapot??


Elköltöztem, autósiskolát fogok váltani. A régit amúgy sem szerettem, volt már ott sikertelen forgalmi vizsgám.

1 hete felhívtam az ügyintézőt/KRESZ-oktatót, és kértem, hogy küldje el a papírt. Persze mondta, hogy nem kell felhívnom a régi oktatómat, majd ő beszél vele. Hétfőn, max kedden küldi emailben. (22-23.) Erre tegnap egész nap fel sem vette a telefont, vissza sem hívott. Ma felvette, annyit mondott bele, hogy oktat, majd visszahív. Persze nem hívott vissza, és fel sem veszi.

Közben felhívtam a volt oktatóm, aki mondta, hogy akkor ma mindenképp beviszi a vezetési kartonomat. Kérdem én: Az ügyintézőnek nem sikerült felhívni? Vagy mit gondolnak, csak a papír kiadására fogok hónapokat várni?


Dühítő, és panaszt szeretnék tenni!



2016. febr. 25. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Tegyél panaszt. De NE ITT XD
2016. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem helyi kirendeltségét keresd meg.
2016. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első körben ne panaszkodj, mert azzal csak az időt húzod.

A leírtakból nem az jön le, hogy meg akarják akadályozni az iskolaváltást, egyszerűen csak az ügyintéző nem foglalkozott az üggyel, amit sajnos megtehet, mert nincs határidőhöz kötve.

Megoldás az, hogy személyesen is belefolysz az ügyintézésbe, bemész hozzá és elkéred az áthelyezési lapot -ha nemet mondana, akkor lehet tovább lépni.


Voltam hasonló helyzetben pedig nálam békésen ment a váltás, meg is beszélte a két iskolavezető a részleteket, de az átadó iskola vezetője elég szétszórt volt, a sokadik rátelefonálásra is elfelejtette az ügyemet.

Most is állítom, nem volt benne semmi rosszindulat, amikor bementem hozzá rögtön megcsinálta a papírt, s bocsánatot is kért, hogy ígérete ellenére nem ő vitte át.


Nálad más lehet a történet, de ha feljelentéssel indítasz, mire végig fut az ügy, lehet hetek is eltelnek.

2016. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, téged aztán sok ésszel áldott meg a sors!


Azt nem írtam, de elköltöztem.


Felháborodott emailemre jött válasz, elég bunkó hangvételben. Ügyintéző hájas kocától, hogy "nekem még nem volt olyan, hogy valami nem úgy jött össze?"; "nem fogok neked magyarázkodni", plusz beállította magát egy kegyes úrnak, hogy nem kell bemennem a papírért, hanem beszkennelik.(mellesleg, ő ajánlotta fel és ígérte meg) Hurrá.


Most ott tartunk, hogy elküldték hiányosan a papírt, én aláírtam, és beszkennelve visszaküldtem. Múlt hétre lett ígérve, hogy a főnök aláírja, kitöltik teljesen, és visszaküldik.

Nem meglepő, hogy MÉG most sem küldték, és az ügyintéző direkt nem veszi fel a telefont, és nem is hív vissza.


Nyilván fáj nekik, hogy már nem ott költöm a pénzem, de ilyen suttyó módon intézni ezt...

A hétvégén már egyeztethetnék a kinézett autóssulimmal a képzési igazolással a kezemben, de ehhez az kell ,hogy ne szarják le a fejem, és tartsák be amit ígértek.

2016. márc. 7. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!