Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autódiagnosztikai eszköz? Hol...

Autódiagnosztikai eszköz? Hol vegyem? Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés

A férjemnek szeretnék születésnapjára venni egy hibakód olvasó eszközt. Nézelődtem már az interneten, de konkrétan nem tudom, hogy milyet kell keresnem. Találtam olyat, ahol programot adnak el. Szóval akkor vennem kell egy eszközt + rá a programot? Kapok belőle magyar nyelvűt is? Akinek van ilyen, az hol vette és mennyire elégedett vele?

Köszönök minden féle segítséget!



2016. márc. 1. 17:28
 1/7 A kérdező kommentje:

ezt lehagytam:

Audi A4 1,8T quattro

2003-as gyártmány

2016. márc. 1. 17:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Veszel egy ilyen cuccot [link]

(ELM 327) a telefonjára pedig letöltöd a Torque programot és kész is vagy.

2016. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az utolsó baromságot ír az ELM bár jó eszköz, nem kifejezetten ehhez a márkához találták ki, max általános okosságokra jó. Ha valami olyat szeretnél amivel kezdeni is tud valamit VAG-COM kábelt keress, ezzel már tud több mindent is csinálni az autón. Javaslom ebayről vedd meg, úgy sokkal olcsóbb mintha itt Mo-n veszed valaki olyantól aki keres rajta egy rakás pénzt. Ha ennél komolyabbat szeretnél akkor Delphi, Autocom, Esi-tronic, de ezek pénztárcafüggő dolgok. Legjobb lenne a férjeddel egyeztetni milyen kell neki, mert az ilyen ajándékkal könnyen lehet hibázni sajnos. Sok sikert.
2016. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az utolsó baromságot ír az ELM jó eszköz, nem kifejezetten ehhez a márkához találták ki, viszont a hibakódokat kiírja és törli, és néhány alap dolgot kijelez 5000 Ft-ért, más meg nem kell egy amatőr autósnak!

:)

2016. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismét 3-as vagyok. Csak kérdezném, aki az ELM-et javasolja, az használta valaha élesben? Sima EOBD funkciókra jó, de azért ha egy a6-os audiról van szó, és a tulaj szeretne diagnosztikát, akkor nem hiszem, hogy ez ELM-et kellene javasolni, amikor kb. ugyanannyiért megkapod a hozzávaló kábelt, amivel már tudsz kulcsot, immot, extrákat is programozni, ráadásul a vag-com/VCDS programmal vagy a vwtoolsal nem is olyan nagy ördöngösség. Másik dolog, ha valaki ismeri az adott audit tudhatja, hogy még a jó öreg ISO 9141-et használja protocolnak tehát az ELM nem CAN buson át kommunikál vele, így igen sok funkció alapból nem elérhető. Arról nem is beszélve, hogy a kínai elm327-ek, amiket kapni lehet, legendásan silány minőségűek, míg a vag-comból a kínai se nagyon megy tönkre ha ésszel használják.
2016. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Remelem, h esetleg elolvassatok meg amit irok.

Szoval egy rokonnal a Vag nt500 van es olyat szeretne (vagy legalabbis olyat amit az tud)

Csak sajnos ebbol mar sehol nem talalok...

Esetleg van vmi otletetek? Hol tudnek venni meg esetleg vagy mi annak az eszkoznek a neve ami leginkabb hasonlit hozza?Ismet koszonom elore is!

2016. ápr. 11. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Lehet még kapni ilyesmit, csak le kell tenni egy szabad szemmel is látható összeget, pl a lincos oldalán találsz ilyesmit. A VAG-COM plusz egy laptop kb ugyanezt tudja, ha nekifekszik az ember. Továbbra is azt mondom, hogy nehéz ilyet ajándékba adni az illető nélkül.
2016. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!