Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen/Audi crTDI vélemény...

Volkswagen/Audi crTDI vélemények, jellemző meghibásodások, javítási költségek?

Figyelt kérdés

Tervezem egy 2008 utáni audi a4 / a5 vételét, a leggyengébb (170 lóerős) tdi motorral (úgy tudom a benzinesek mind eszik a motorolajat...), kézi váltóval.


Jó állapotú, szervízkönyves példányt szeretnék vásárolni, de sajnos még így is ki lehet fogni beteges példányokat.


A kérdésem az lenne, hogy akinek van tapasztalata ezekkel a crTDI motorokkal, az leírná, hogy legrosszabb esetben milyen költségekkel számolhatok?


Amiről én hallottam eddig: turbófelújítás, üszemanyagellátórendszer cseréje (pontosan nem tudom, hogy milyen alkatrészeket cserélnek ilyenkor, valaki leírhatná...), kettős tömegű lendkerék cseréje, vezérlés csere, hirtelen ennyi jut eszembe. Az itt felsorolt műveletek mennyibe kerülnek körülbelül, mi minden más van még, ami jelentős kiadás lehet? Futómű elemei milyen árban mozognak (vegyük alapul most is a legrosszabb esetet, ami szóba jöhet)


A válaszokat előre is köszönöm



2016. márc. 9. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagynyomású szivattyú 530.000ft

Porlasztó 4x 170.000ft

EGR szelep 77000ft

Légmennyiségmérő 47000ft

Turbó felújítás 100.000ft

Lendkerék 300.000ft

Kuplung szett 120.000ft

Részecskeszűrő 510.000ft


Na? Még mindig szeretnél ájudit venni?

2016. márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 én inkább úgy fogalmaznék, hogy modern dízelt

egyik másik márkánál sem olcsóbbak az alkatrészek, de egy 15éves 320d se számottevően olcsóbb (200e magasnyomású, 110e a porlasztó)

2016. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát igen... valami hasonlóra számítottam, szóval a vételáron kívül + 1 millának talonba kell lennie
2016. márc. 9. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:

"Lendkerék 300.000ft"

A kuplungmesternél a LUK kettős tömegő a 170 lovas CR-hez bruttó 76240 Ft. :D


"Kuplung szett 120.000ft "

Ugyanez a zsunál Sachs 65172,- Luk 73243,-


A valeo EGR szelep is egy 20-assal olcsóbb. A többire lusta vagyok rákeresni. Viszont még így is zsebbe nyúlósat ezek a tételek.

2016. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!