Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szakértők segítségét kérem!...

Szakértők segítségét kérem! Le akarom cserélni F Astrámban a kilométerórát fordulatszámmérősre, és nem tudom, milyet válasszak, ha nem találok ugyanolyan W számút?

Figyelt kérdés
Több helyről hallottam, hogy lehet kilométerórát cserélni, csak a W számnak egyeznie kell. Nekem W=1111-es van, de a bontóban csak W=1102-est és W=1083-ast találtam, ami fordulatszámmérős. Az órám most is csal kb. 6-7 km/h-t, a kérdésem igazából az lenne, hogy a fent említett órák jobban vagy kevésbé csalnának, mint a jelenlegi órám?

2016. márc. 19. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit minden óra csal. A gyártók biztosra mennek, mert a jogszabály szerint a km óra kevesebbet nem mutathat mint a valós sebesség. No meg a kerékméret is befolyásolja a dolgot.

A W szám az óracsoport típusát jelöli, amelyik megegyezik a tiéddel, az nem fordszámmérős.

2016. márc. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Akkor már csak az lenne a kérdésem, hogy melyiket válasszam a W=1102 és a W=1083 közül? Melyik lenne közelebb a valós sebességhez?

2016. márc. 20. 10:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt max úgy lehetne megnézni, hogy a két órát egymás mellé aztán fix fordulattal meghajtani és megnézni a különbséget.
2016. márc. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget!
2016. márc. 22. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!