Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikában az olcsó benzin...

Amerikában az olcsó benzin miatt nem terjedtek el a dízeles autók?

Figyelt kérdés

Európában drága az üzemanyag, viszont az európaiak is, az amerikaiakhoz hasonlóan, szeretik a nagy autókat.Viszont a nagy testet etetni kell, ha jó menetteljesítményt akarunk, akkor meg főleg.

Az európaiak meg csak akkor szeretik a nagy kocsit, ha alig eszik, meg húzzon is.

Emiatt elkezdték fejleszteni a dízeleket.

Illetve, a távol-keleti gyártók (Toyota, Mazda...stb) is igazodtak ehhez az európai piacon.


Egy mai modern turbódízel már nem marad le nagyon egy benzinesből.De, a fogyasztása mégis barátságos.Még a nagyobb, 6-8 hengeres dízelek sem esznek sokat.



Az USA-ban, még ma is a 6-8 hengeres benzinmotorokat preferálják.Dízelautó alig van.

Európában a személyautók majdnem fele dízeles.


Azok a nagy SUV-ok, amik nagy népszerűségnek örvendenek,az USA-ban azok is mind benzinesek.


Ha Európában is olyan olcsó lenne a benzin, mint a tengerentúlon, vajon itt is alig lenne dízeles személyautó és sokhengeres benzinautóval járkálna mindenki?



2016. márc. 26. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Más kultúra, más úton haladt az autófejlesztés is.

Olcsóbb az üzemanyag, jobbak a ekresetek, emellett USA-ban rengeteg olyan út van, ami sok-sok mérföldön keresztül csak megy egyenesen, oda tökéletesek a nagy motorok, nem kell folyamatosan gyorsítani, alssítani.

2016. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%

Mások a szokások is. Míg itthon elugrunk egy liter tejért a kisboltba, addig az amerikaiak a cadillacat, buickot, dodget megtöltik 15 zsák kajával egy 50 kilométerre lévő nagy hipermarketben.

Egyébként a mai korszerű benzines autók (direkt nem írom, hogy motorok) nem esznek sokat. Egy korszerű benzinmotor önmagában kevés.

Az olajválság előtt nagy divat volt a benzinmotor, nem volt gond a benzinre, ritka volt a dízel motor. Itthon fut a baráti körömben néhány bigblokkos, olajválság előtti, amerikai, belpiacos autó, 12 literes fogyasztással. Egy jó hajtás kérdése is a dolog. Egyébként V8carson is ráakadtam már egy impalára, 11 literes fogyasztással, bigblokkos motorral, ott is, a kulcs a kérdésben a váltó volt.

Másik dolog, hogy az olajválság előtt, amikor teljesítménynövelés jött szóba egy gyárban, akkor a legegyszerűbb az volt, ha köbcentit növeltek, elvégre senkit nem érdekelt, nagyon olcsó volt a nafta. Egyébként a fogyasztás nem egyenesen arányos a hengerűrtartalommal, viszont négyzetesen arányos a fordulattal.

2016. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

"Az USA-ban, még ma is a 6-8 hengeres benzinmotorokat preferálják."


Bárcsak nálunk is így lenne!


Nekem kicsivel kisebb amcsi kocsim (természetesen benzines) van, de úgy néznek rám mint egy UFO-ra. Vagy mert nő vagyok és még mindig a 10. században élünk.


Na mindegy.


A lényeg, hogy az emberek minél nagyobbat, minél újabbat, de ezek mellett minél kevesebb fogyasztású autót akarnak.


Lehet ilyen?

NEM!


Akkor meg el kell dönteni, hogy mi a fontosabb.


Nekem az autó, és lesz....m, hogy mennyit fogyaszt.

Mindig is nagy és benzines autót akartam és továbbra is ez lesz!

2016. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bajer ***** válasza:
53%
A gázolaj is olcsó(100-150Ft/liter) náluk, mégsem tartanak igényt diesel autókra. Inkább a jobb gázreakció miatt szeretik a benzineseket. Előzéskor parketta, visszakapcsol az automata váltó és húz rendesen. A legmodernebb V8-as TDI is lomhább egy kicsit mint egy V8-as benzines ami jobban kihúzatható, pörgethető.
2016. márc. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Dízelnek a szagát sem bírják, plusz sok helyen nem is kapni, sok helyen olyan mint nálunk az LPG.

Meg tényleg sokkal olcsóbb a benzin.


DE!!! Tele van már az USA csak írányjelő színében más Toyota Corolla-kkal, meg Ford Focus-szokkal és Mondeo-kkal, és már a VW sem Rabbit, hanem Golf-ot nyomja és nem a 2.5 benzinessel.


Az ész érv, én utálom a dízelt és az amerikaiak, is ilyenkor nem számít. A C300-as MB-ig ahol olyan bakon ül a dízel motor 100 km után úgy felrázta egy új dízeles AUDI a gyomrom, hogy hánytam. Mint anno a távolsági Ikarusokban a motor felé ülés után.

Más a dízel és főleg, hogy én is mint az amerikaiak csak automata váltóban gondolkodunk.

2016. márc. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Én úgy tudom hogy az amerikaik gyakran váltogatják az autóikat és ezért kell hogy kevés pénzből össze tudják rakni a gyárak és olcsón lehessen javítani. Van aki amerikai létére az mondja hogy nem szabad amerikai autót venni és csak Mazda, Honda, Toyota...

Te se örülnél ha 2 évente vennél autót és pont nálad romlana el egy 200.000ft-os kettőstömegű lendkerék vagy "csak" egy 150.000ft-os dízel adagoló.

Az én véleményem szerint a dízel személyautó nagy parasztvakítás, főleg ha a kisautókat nézzük mert alig eszik kevesebbet de drágán lehet csak javítani.Az én benzines autóm 5,5-6 liter körül eszik, a dízel változata pedig 4,5-5 litert. Megérné az az 1 liter miatt??

A dízel vontatásra , szállítmányozásra jó, ezért volt az hogy eleinte csak teherautókba tettek dízel motort.

2016. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Itt van 5 erv, hogy miert nem nepszeruek a szemely-dizelek az USAban. Ha nem megy az angol, akkor gugli fordito majd a nagyjat segit megerteni, eleg csak az 5 ervre ragugliznod:


[link]

2016. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
A C300-as MB-ig a dízel szóba sem jöhetett, ahol olyan bakon ül a dízel motor, hogy 100 km után nem rázta úgy fel - sőt nulla rázkódás volt - , mint az új dízeles AUDI a gyomrom, hogy hánytam. Mint anno a távolsági Ikarusokban a motor felé ülés után.
2016. márc. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Hát kb. meg háromszorozták a piacát a dízeleknek, azt is 98+%-ban regionálisan és/vagy szűk célcsoportban.

Afro-amerikai munkás és sokkal inkább mormon-ok, plusz dolgozónők és alapvetően kiskeresetűek, vagy apuci zsebpénze másra kell, ~4-5 évesen meg már úgy is el lesz adva.

2016. márc. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!