Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek benzin vagy dízel...

BoriszXD kérdése:

Szerintetek benzin vagy dízel autót vegyek?

Figyelt kérdés
Napi 30 km-re kéne az autó. kb 5 évesben gondolkodtam max 130ezer km-t futottat.

2016. márc. 28. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Minimum 3.0 TDI. Na jó legyen 4.2.
2016. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem dízelt vegyél, már ennyi km-nél is jelentős lesz a spórolás.
2016. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Kérdés mennyi a város belőle. Dízel nem annyira szereti a rövid távokat, én napi 70-et megyek, azt mondom 50 alatt nem érné meg.Télen pl. fél óra melegszik be rendesen.
2016. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tomcatters ***** válasza:
38%
En sokszor napi 100-120km megyek :) benzinest használok meg igy is :)
2016. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30km-en egy modernebb dizel már be tud melegedni böven.
2016. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Felteszem, 15 km oda, és műszak végén 15 vissza. Benzinest vegyél!
2016. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Egyértelmű hogy dízel kocsit kell venned... a benzines elvinne az életed olyan sokat fogyaszt. A dizelel sokkal takarekosabbak. A benzinest en csak hobbi autonak tudom ajanlani... ilyen csapatos kocsinak tudod.:D
2016. márc. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"kb 5 évesben gondolkodtam max 130ezer km-t futottat"

+

"Napi 30 km-re kéne az autó"


És azért kéresd le a komputer adatott ,és hogy nem-e törték.


No mindent össze számítva csakis benzinest, dízelnél most jönnek sorba a hibák, vagy már megvoltak, és akkor az megdrágítja. - mármint a sok alkatrész újra cserélése.


De erre csakis benzines, mivel ezzen a távon amit üzemanyagárban megspórolnál - ha spórolnál egyáltalán - min. dupláját költenéd rá, a "dízelségre".

2016. márc. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Nos,


a válaszolók közül valaki számolt mostanában ilyesmit?


(felejtsük el, hogy dízelt drágább szervizelni, nem az, csak ha igénytelenül tartja az ember, de akkor a benzinest is)


Mai átlagár:

95ös benzin: 300 Ft/l

Dízel: 295 Ft/l


2 liter/100 km fogyasztáskülönbséggel számolva ezt, és a dízel 1 millióval drágább, akkor 160.000 km alatt térül meg fogyasztásban!


Szóval nagyon meg kell ezt gondolni, már rég nem azok az idők járnak amikor ökölszabály szerint olcsóbb a dízellel ingázni.


(nekem is dízelem van)

2016. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Napi 30 km, az évi 11 ezer km, azt szokták mondani 20 ezer km-nél éri meg dieselen gondolkodni, semmi képpen sem javaslom a dieselt. Ha még az egyéb utakat hozzá vesszük hogy kicsi kiruccanás stb, az is max 15 ezer lesz . Ha a 30 kilóméter munkába járás, két részletben azért meg végképp nem éri meg, láttam már olyat aki vett a diesel autója mellé egy benzinest, (megtehette), mert pont napi 30 km-re ment dolgozni.

Egyszerűen neked nem lenne gazdaságos a diesel, vagyis szerintem.

2016. márc. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!