Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhangszórót, de milyet?

Autóhangszórót, de milyet?

Figyelt kérdés

Adott egy Corsa D. gyári hangszóróit cserélném le valami jobbfajtára.

érdemes szettet venni 20-30.000 ft-ért? lányegében csak a 2elsőt cserélném ki elsőkörben.

biztos hogy kell külön erősítő?


mi van akkor ha mondjuk nem fér be a helyére az új hangszóró?



2016. márc. 28. 21:38
 1/8 Tomcatters ***** válasza:
Boose :) Nekem az van, eleg szépen szól, ha van jo minosegu audiod,sztem nem kell erositő, nekem gyari audio rendszer van benne ,szerintem jol szol azzal is ... Vagyis nekem elég,nem vagyok az a kocsiba be, ablakot le, könyököt ki, kettesbe be.... nagykirály a hangerő típus "
2016. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Philips, Sony, Pioneer stb, azok sem rossz.
2016. márc. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bose, azaz Audi, igen, tudom, nagyon jól szól. Nekünk is van D Corsánk, de nem hasonlítható össze a gyári hangrendszere egy Audiéval vagy egy Volkswagenével. Nincs meg az Opelban az az erős mély, meg a tiszta magas hangok, mint az enyémben.

Erősítő szerintem felesleges, most nekem egy JVC fejegység hajtja a gyári 10 hangszórót, és már ez is simán elég nekik.

Neked koaxiális hangszóró kell abba a kocsiba, előre 16-16.5, hátra meg 13-mas méretű, ha jól tudom.

A nagy hifisek a Hertz-et, a Focal-t, Clarion-t, a Crunch-ot, Gladen-t dicsérik, de ettől függetlenül nagyon jó márka az Alpine, a JVC, a JBL, a Kicker, talán a Mac Audio, de a SAL-t kerüld el.

Mindenképpen bele kell férniük, de lehet, hogy venned kell hozzá egy hangszóró adaptert.

2016. márc. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Osynho ***** válasza:
0%

Nyilván eleve akkora hangszórót kell venni, ami elfér az ajtóban. :D Nem tudom mekkora átmérőjű a corsa gyárija, illetve van-e speciális felfogatása. Aztán a mélység se mindegy, nem szerencsés, ha az ablak beleér a mágnesbe. :)


A gyári fejegység biztosan nem egy nagy eresztés, 10-15W-ot tudnak általában, tehát elsődlegesen nagyon érzékeny cuccot keress, amit könnyen megmozgat a kis erősítő. Mondjuk egy Gladen Alpha komponens szett jó választás. Koaxot ne vegyél, a magas hangok irányultságát, pozícióját nagyon jól hallja az emberi fül, ha a bokádra szól, az nem előnyös. A magas sugárzó mehet a tükörháromszögbe, vagy az A oszlopra.


Hogy kell-e erősítő az nehezebb kérdés. Attól függ, mit szeretnél. Jól nem fog szólni sose fejegységről egy hangszóró. Ha neked elég az, amit fejről nyújt, nem kell feleslegesen költekezned. Próbáld ki. Egyébként a Bose nem egy nagy eresztés, eddig, amit hallottam tőlük, nem győzött meg. Legutóbb egy Mazda 6-osban hallottam ilyen rendszert, hááát, annyi pénzből kategóriákkal jobb hangot lehet összehozni, ha utólag építi be az ember.

2016. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Azért mondtam koaxot, mert a Corsában nem tudod hova tenni a magas sugárzót. Sufni megoldással én meg nem foglalkozok. Esetleg akkor lehet megoldani, ha gyárilag van benn, de nem valószínű.

2016. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JulesTS ***** válasza:

Gyári fejegységről nem fog jól szólni egy jobb szett sem. Gyenge lesz hozzá (ha hangszórót cserélsz akkor, minimum fejegységet is érdemes cserélni, én addig nem is bántanám a hangszórókat, amíg a gyári fej van bent).

Elölre érdemes egy komponens szettet venni. A magas sugárzó lehetőleg nagyobb méretű selyem dóm legyen (a kicsi PEI dómok túl harsányak), elhelyezését már a #4-esben leírták. Ha külön erősítő nélkül, nem gyári fejegységről szeretnéd meghajtani, akkor lehetőleg a legérzékenyebbek közül válassz (legalább 92dB-est).

Márka meg amit a #3-asban írtak, azok jók, csak a MAC-et is kerülném a SAL-al együtt. A BOSE rendszerek tényleg jobban szólnak, mint az átlag gyáriak, de egy átlag utólagosan beszerelt sokkal szebben tud szólni...

Egy normális 16,5-es komponens szett már 30eFt-os keretbe belefér, de ha gyári fejegységed van, akkor még legalább 20..25eFt-ot rá kellene szánni a fejegységre.

2016. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Osynho ***** válasza:

#5/6 ma 14:56


A oszlopba be lehet építeni igényesen. Onnan közelítettem meg, hogy a kérdező jobb hangot szeretne. :) Hifis szempontból a koax a sufni megoldás. Persze, majd ő eldönti, mit akar, a gyári fej cseréje is erősen javasolt, az is sufni lesz, hiszen máshogy fog kinézni.

2016. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Javítom magam, elfér a magas hangsugárzó is, a kilincs előtt van neki a helye.
2016. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!