Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Ibiza 2001 ALH Fordulatsz...

Seat Ibiza 2001 ALH Fordulatszám és olajnyomás hiba. Mitől?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom! Köszönöm, tudom hogy gépre kell kötni az mindent kidob. Jelenleg csak tanácsokat kérnék hogy mi lehet a baj. Az autón egyszer csak le esik a fordulatszám mérő és kigyullad az olajnyomás lámpa. Mitől lehet ez a hiba? Ha nem lenne olajnyomásom akkor az autó 2 km-er múlva besülne a motorja. Na evvel több mint 300 km-ert mentem vele és sehol nem csöpög az olaj belőle. Szóval olajnyomás az van. Tanácsokat előre is köszönöm.

#fordulatszámmérő #olajnyomás #Seat. Ibiza. Seat Ibiza 2001
2016. márc. 31. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az olajnyomás a fordulatszám függvényében növekszik, vagy csökken. Ha nincs fordulat, nincs olajnyomás sem. Azt kellene kideríteni, miért akar leállni a motor.
2016. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A motor egyáltalán nem akar leállni. Tökéletesen megy. Van hogy elmúlik egy kis időre ez a hibajelenség utána vissza jön. Én egy relére vagy biztosítékra gyanakszom. tudni kell róla, hogy az autó sokat állt aksi nélkül.
2016. márc. 31. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Úgy érted, hogy mész mondjuk 80-nal, nyomod a gázt és közben leesik a fordulatszámmérő mutatója és kigyullad az olajnyomás lámpa? Mert akkor ez valamilyen kontakt hiba.
2016. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontosan! 130-al autópályán kigyulladt a lámpa le esett a fordulatszám mérő, de ugyan úgy mentünk semmi különbséggel csak sípolt egyet kettőt. Utána úgy gondolt megint megy semmi baja nem volt aztán megint le esett mind ezt menet közbe 130-nál és a motor járt tökéletesen ment. Gázadásra reagálva.
2016. márc. 31. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Elektromos probléma. Lehet hogy beír hibakódot is valamelyik jeladó de nem biztos.

Ki kéne olvasni de ezt te is tudod.

Ha van hibakód az megkönnyti a dolgunkat.

2016. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha nincs hibakód akkor mik lehetnek a gyanús alkatrészek? Csak mert amit tudok én is ellenőrizni azt nem kell a szerelőnek és tudok is valamit mondani neki.
2016. márc. 31. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak érzékelö mondta be az unalmas.
2016. márc. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!