Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan válaszam meg a megfelel...

Hogyan válaszam meg a megfelelő fokozatot?

Figyelt kérdés

Eddig három alkalommal vezettem tanpályán. Az elindulásnál vannak néha még bajok, hogy nem adok elég gázt, de remélem idővel jobb lesz. Háromig szoktunk felváltani, nagyritkán négybe is. Valami halvány fogalmam van a váltásról, de nem igen vagyok képben, mikor, hogy kellene a valóságban megválasztani az adott fokozatot.

Megyek fel az autópályára akkor háromtól végig kapcsolok nagyjából. Javítsatok ki, ha tévednék… Másik eset, ha városban tartósan megyek 40-60 között akkor 3-4 az optimális?

Nagy tempónál legnagyobb fokozat, tartós említett tempó között meg az alacsony fordulat és kedvező fogyasztás miatt kell a magas fokozat?

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. ápr. 9. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Én autópályán mindig 4-ben gyorsítok ki kb 70-80-ig és akkor teszem fel 5-be mert ott már lassan húz főleg mivel 1.0-s a motor. Városban ha 40-60 között mész akkor 4-5 a legjobb a 3 egy 50-es sebeségnél kicsit kevés.
2016. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem olyan bonyolult.

Álló helyzetben járó motornál üresben kell lennie.

Ha tolatni akarsz akkor hártamenet.

Álló helyzetből előre induláshoz, árokból másik autó előre kihúzásához, nagyon durva hegymenet lassú sebességgel az 1-es.

Viccet félretéve. Sík területen minden sebességfokozatnak megvan az a sebesség tartománya, ahol azt használni érdemes. Magasabb sebességnél felfele, alacsonyabb sebességnél lefele váltunk. Intenzív gyorsításnál, vagy hegymenetben fel és lefele is alacsonyabb fokozatot érdemes választani. A motor ideális fordulatszám tartománya típusfüggő, de olyan 1500 - 3000 fordulat között érdemes használni. Persze ha 200-al akarsz menni, akkor pörgetheted, mint állat a legmagasabb fokozatban, ha meg a parkolóban keresed a helyet egy csomógyalogos között, akkor alapjárat 1-es.

Ha könnyedén pörög a motor mint állat, akkor felfele váltasz, ha gázadásra alig akar reagálnii, akkor lefele váltasz. Ha papásan akarsz vezetni akkor korábban váltasz fel, ha boyracer hangulatban vagy akkor meg később.

Nos?

2016. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon egyszerű, a benzinest ne engedd 2000-res fordulat alá, a dízelt pedig ne engedd 1500-as fordulat alá. Így nem nyírod ki a motort, és a fogyasztás is jó lesz. Bár amíg tanulóautót vezetsz, addig lehet az oktató majd rádszól, hogy válts már feljebb, pedig nagyon nem jó, mikor a motor 1000-res fordulaton kínlódik.
2016. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen kocsid van miylen motorral?
2016. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1.4-es Golf IV az oktatóé.
2016. ápr. 10. 07:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, nem tudom ki volt.
2016. ápr. 10. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!