Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sos, átvertek, vagy én voltam...

Sos, átvertek, vagy én voltam bamba?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, vw passat 1.9 tdi 1995-ös évjáratút, kereskedésben. Felajánlották, a teljeskörű ügyintézés lehetőségét, de nem éltem vele, hanem magam kezdtem el rendezni, az átírási procedúrát. Telefonon, kötöttem egy biztosítást az autóra, utána pedig írány az eredetvizsa, helyszíne. Na ott kezdődtek, a problémák.A kocsiban lévő motor száma, nem egyezik, a forgalmiban szereplővel. ( vagyis, csak 1 szám az eltérés ) A vásárláskor, én személyesen néztem meg a motor, és alváz számot, ( a motorszám éléggé rozsdás volt, kicsit megdörzsöltem, úgy már azért lehetett látni ) de a műhelyben derűlt ki, hogy ami a forgalmiban 1-es, az valójában 4-es. Rögtön hívtam a kereskedést, de nem foglalkoztak velem. Na most ilyenkor, mi a fenét csináljak ? Bár a szerelő, mondott egy -két tanácsot, de én inkább, visszaadnám az autót, az eladónak, de őt,nem érdekli a problémám.

2016. ápr. 10. 07:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem bamba, hanem hülye voltál.


Ha már felajánlották neked, hogy elintéznek minden papírmunkát, akkor el kellett volna fogadni.


Az meg, hogy nem akarják visszavenni az autót - miért vennék, ha egyszer neked így megfelelt.

2016. ápr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kösz !!! Nagyon megnyugtattál !!! Esetleg, valaki, tudna valamilyen bíztatóbbat írni ? ( Amúgy pont azért nem akartam hogy, ők intézzék, mert már hallottam egy-két dologról, csak nem gondoltam, hogy velem is megtörténhet !)
2016. ápr. 10. 08:36
 3/13 A kérdező kommentje:
Pedig megnéztem azt a ku....va motorszámot, csak lehet, hogy jobban meg kellett volna dörzsöljem, a blokkot .
2016. ápr. 10. 08:39
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem neked kell kapirgálni a blokkot,hanem az eredetvizsgálónak...

Sajnos 1-es jól írta..

2016. ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szántóvető ***** válasza:
40%
régen jártam úgy hogy a hüje ügyintéző tévesen írta be az autóm rendszámát a forgalmiba.én vettem észre hónapok múlva..szóval nem reménytelen a helyzet!ha nincs módosítva a motorszám akkor lehet hogy csak adminisztrációs hiba lépett fel nálad is.kérjél írásos szakvéleményt a vizsgaállomástól(vagy egy komolyabb szerviztől,esetleg gépjármű igazságügyi szakértőtől)arra vonatkozóan hogy nincs módosítva a motorszám és kész,utána tudod továbbvinni az átiratás menetét.
2016. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy ha most ők csinálják az átírást, mindenr rendben, a műszaki vizsgánál pedig, én néztem volna mint egy idióta, hogy nem egyezik a motorszám. Akkor szaladgáljak mindenféle papírokért, stb, stb, stb !!!
2016. ápr. 10. 08:57
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Bamba voltál ez tény. A teljes vételárat csak a sikeres eredetvizsga után szabad kifizetni, bár az sem jelent teljes biztonságot [link]

de ha még az sincs a kezedben amikor a pénzt kiadod az autóért akkor **szhatod. Na jó, azért nem teljesen, mert jogilag nem rázhat csak úgy le egy legális autókereskedés, de most aztán kereshetsz valami ügyvédet aki tudja hogy mi a menete annak hogy vissza lehessen csinálni a bizniszt. Sok sikert és kitartást hozzá!

2016. ápr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 7-es nek, az infót. Ezt nem is tudtam, hogy csak sikeres eredetvizsga után kel tejelnem.
2016. ápr. 10. 09:04
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

Kíváncsi lennék, aki azt írta, bamba voltál, megnézték-e az összes eddigi általuk vásárolt autónak a festék rétegvastagságát, az alvázon való hegesztés nyomait(több autóból volt összehegesztve) kartergázt típusra vonatkozóan, alváz, motorszám környékét, stb...

Ennek fényében okoskodjanak, meg hülyézzenek le bárkit is.

Tipikus magyar mentalitás.


Én megfenyegetném a kereskedőt, hogy feljelentem, amennyiben nem veszi vissza az autót, ugyanis átvert, és nem vagy te eredetiségvizsgáló állomás, hogy a helyszínen felmérj egy autót pontosan.

Ez nagy értékű csalásnak minősül, szóval simán mehet a feljelentés.

2016. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Pozitivat? Mit?

Vagy őszinte válasz van, vagy kamu, de pozitív...

2016. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!