Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány millióig érdemes autót...

Hány millióig érdemes autót venni? Mi az autó feladata?

Figyelt kérdés
Én mindig is úgy voltam,hogy új autót vagy használtat 2-3 milliónál többért nem érdemes venni,de vajon mennyi a max ár szerintetek amennyiért érdemes venni autót ? Második kérdés mi az autó feladata kérdésemre a válasz : Elvigyen A-ból B-be ,de javítsatok ki ha tévedek ,de szerintem egy járműnek csak ennyi a haszna :D

2016. ápr. 16. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy használt 3 milliós Audi A3 nem olyan, mint egy vadi új. Most 2 milliós autóm van, de később majd szeretnék venni egyet akár újan is, és arra lehet rászánok 5-6 milliót. Persze csak akkor, ha tudok annyit félrerakni.


Az meg, hogy mi a feladata, azt mindenki maga dönti el. Neked csak annyi, hogy elvigyen valahova. Nekem meg az autózás és a bütykölgetésük egy hobbi, előfordult már, hogy órákon keresztül céltalanul mentem, amerre jónak láttam. Stresszre is jó, valaki a falat veri, én elmegyek egy körre.

Azt is a feladatának tekintem, hogy jó legyen vezetni, és ne legyen dög lassú.

Ha egy ilyen autós közösségnek tagja is vagy, akkor meg még jobb.

2016. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Te úgy csinálod más meg másképp. Mindenféle autót vesznek és használnak más célokra is. Csináld ahogy neked jó.

Én pl 7 millióig szoktam és szempont, hogy hasítson a német autópályán 240 is ha akarom meg nyomjon le minden szart egy leheletgázra az országuton.

Remélem ez segített

2016. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kinek mi.. Az autó évtizedek óta státusszimbólum is. Aki szeret vezetni az olyat vesz ami alatt van rendes futómű, fék, motorerő, pontos kormányzás, jól néz ki, stb.

Nekem fontos az autó, 0. szempont, hogy tetszen kívül belül egyaránt, ha ez nem valósul meg, akkor nem is érdekel a többi paramétere.

Az én igényeimnek és az ízlésemnek legjobban a középkategóriás kocsik felelnek meg. Nem vennék kis vagy kompakt autót, de nagy bálnákat se.

2016. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ hogy milyen autót engedhetsz meg magadnak. Én 7 milliós autóért több mint 10 évig dolgoznék ezért meg se fordult a fejembe hogy ilyenre gyűjtsek.

Én 1,5 milliós autót vállalnék be, de a mostani csak fél millió volt, akkor csak erre volt pénzem viszont ami elegendő lenne nekem az 1,5 millióba kerül.

2016. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit xy ember rászán. Nincs erre semmi szabály, hogy mennyiért lehet.
2016. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés szerintem nem körülírható. Minden embernek más és más igényei vannak. Valaki csak azért vesz autót hogy eljusson A-ból B-be, valakit meg maga a vezetés élménye, a szabadság érzet vagy az adrenalin hajt. Nem mellesleg pénztárca függvénye hogy ki és mit engedhet meg magának. Autót vásárolni - legyen az bármilyen is - luxuscikknek számít, mivel az értéke folyamatosan csökken a fenntartási költsége pedig pont hogy nővekszik. Akinek a foglalkozása nem kötődik szorosan az autóvezetéshez, az főként azért vásárol gépjárművet hogy megkönnyítse az életét. Ráadásul az autó mindig is státuszszimbólum volt, minél nagyon presztizzsel bíró autója volt az egyénnek, annál feljebb helyezték el a társadalmi ranglétlán. Jómagam azon a véleményen vagyok hogy csakis új autót vásárolnék, max olyan 7-8 millió forintért. Nekem ennyit érne meg egy kocsi, viszont én nem csak azért venném hogy eljussak A-ból B-be.
2016. ápr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értelek titeket ! Társadalmi ranglétra ? Lehet,hogy van egy ilyen is ,de meglátásom szerint ennek sok értelme nincsen,hogy pl. jön egy csávó az egyik bevásárlóközponthoz újnak tűnő Ferrarival hát oké autó terén "társadalmi ranglétrán" fent van autója szerint ,de az is lehet,hogy csak bérli fene sem tudja ! Szóval én nem szoktam foglalkozni ezzel,hogy egy jó verdájú csávó hol állhat a ranglistán .
2016. ápr. 17. 08:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Az emberek angy része nema zért veszi emg a kocsit, hogy a többi ember azt nézze, vagy azzal foglalkozzon, hanem a saját kényelme / szórakoztatása miatt.
2016. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%

Mi 5 millióért vettük az előzőt de van még 1 kocsink mellette. Nem csak a ból b be kell, hogy elvigyen ez hülyeség. Ha 5 milliót költesz el kocsira mint mi, akkor komolyabbnak is tűnsz, én nem ülnék egy öreg olcsó autóban az biztos. A max ár lehetne sokkal több is de van mellette mint írtam egy másik kocsi meg egy hatalmas ház. A társadalmi szerepről annyit, hogy az autó nem mond el mindent mert lehet nem tudod, hogy akié a kocsi annak milyen a háza van e másik autója mellette.

Szóval ha látsz egy prémium kocsit a tulaja jó eséllyel nem gazdag de ha újabb típus akkor valószínű. Nálunk pl kertvárosi házak mellett gyakori a BMW F10 és az Audi A6 C7.

2016. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kilences vajon a válaszod alatt miért ez van kiírni ? "A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad " !!! :DDD Valamiért nem igazán tudom elhinni amit mondasz . Máshol hazudj kicsi rigó lefogadom biciklivel jársz suliba :D
2016. ápr. 17. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!