Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nézegetem a kocsikat, az hogy...

Nézegetem a kocsikat, az hogy lehet, hogy F Astra 1.6 75LE, Punto 1.2 pedig 80LE?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 19. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont úgy, ahogyan egy 1.2-es kawasaki 152LE.

A teljesítmény nem a hengerűrtartalomtól függ.

2016. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Újabb autókban már bpven 100 fölött is vannak 1.0 és 1.2-es motorokkal.
2016. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nézd meg, melyik mikori évjárat.

Van köztük vagy 10 év. Mondjuk az F-astra már a maga korában sem volt egy lóerőbajnok.


Minél régebbi egy konstrukció, annál kisebb a literteljesítmény. 80-as években még egy 2 literes 100 lóerős autó jó és menő volt. 90 után már a 100 lovat illett 1.6-ból megoldani (átlagon utcai autókról van szó), a XI. században már a 100 ló szinte elvárás 1,3-ból is.

2016. ápr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
...a teljesítmény növekedésnek meg egyenes aránya a gagyibb alkatrészek is. 200e-ig örülj neki, aztán dobd ki az egészet a kukába.
2016. ápr. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

szélsőséges példák, cadillac eldorado 8200 cm3 (a legnagyobb motorblokk az utóbbi 40 évből szerintem ) 190 lóerő volt benne, de láttam olyan merciket stuttgartba a műzeumba, amik a két világháború közöttiek voltak, 24000 köbcentivel.... Nem irtam el a nullákat :) , de a kocsi rekordokat döntött 220 km/h- csucssebességgel.

Mai másik véglet fordokba 1.0 -as motor 125 lóerővel, de nyilván valóan van szélsőségesebb példa. Ahogy az alkatrészek fejlődnek egészen más tartósságot birnak mind korábban, erre az autógyártásban legjobb példa az olajcsere periódusok... Az motor olajok olyan hihetetlen fejlődésen mentek át, hogy korábban 10 ezrenként kellett olajat cserélni a mai dieselek már 30 ezer kilómétert is elmennek.

Tehát amit leirtál annak az oka az hogy a punto jobban optimalizálta a motorja teljesitményét...

2016. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sorozatgyártott autók esetében talán a Viper vezeti a listát a 8400-as motorjával. Egyedileg épített gépek között meg még kicsi is az a 24.000. SOk volt amibe hajó vagy repülőgépgyártásból származó motor került, de mind csak 1 vagy max pár darabos " széria " volt.
2016. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!