Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant 601, főbb szempontok...

Trabant 601, főbb szempontok használt vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Trabant 601-est szeretnék hamarosan vásárolni hobby célokra újítgatni, szépítgetni. Mik lennének a legfőbb szempontok a vásárlásnál? Gondolok én itt például érvényes műszakira, milyen állapotú kasznival rendelkezzen, ne legyen teljesen lerohadva hogy haza is tudjam hozni stb. Dió héjban, arra lennék kíváncsi hogy milyen állapotút érné megvennem.

2016. máj. 7. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha a kocsi kívülről szép állapotban van, nem ette meg a rozsda, nincsenek rajta horpadások, karcolások és minden alkatrésze a helyén van, már előny. Fontos hogy motorikusan se legyenek komoly bajai, tehát semmi olyan amit ne tudnál egy kis pénzből helyrehozni. Nyílván fontos hogy milyen tulaja volt, mire használta, mennyire figyelt rá oda, mennyire tartotta karban stb.. Ha van hozzá érvényes műszaki, plusz pont. Hidd el, hogy habár hobbi célokra akarod használni, jó állapotút kell venned, más különbe a sok gyülemlő probléma előbb utóbb felemészti a pénztárcád és a türelmed is. Én nem rég vettem szintén hobbicélokra egy 30 éves ladát, 60e forintért. Gondoltam majd rallyzgatok vele meg minden jó lesz.. Na persze. Ráköltöttem kb. még 150-200e forintot, csak arra hogy motorikusan rendben legyen és ne adja meg magát az első 5 kilóméteren. Utólag ez is kár volt. Kivittem terepre (sima föld út), 10 perc után megadta magát, kifüstölt az egész.. Kidobtam egy halom pénzt az ablakon. Annyira nem bánkódtam mert arra vettem hogy (csúnyaszóval) "szétverjem", de hát 10 percnyi élvezetre felesleges volt kidobni 300e forintot az semmire. Javaslom hogy gondold át mire vállalkozol. Egy ilyen régi autónál semmi sem egy életbiztosítás. Ha viszont mégis akarsz venni egyet, akkor motorikusan a lehető legjobb állapotút vedd, és tegyél megvele pár kört mielőtt megvennéd, csakis így van értelme. Mondjuk ezt most csak tapasztalataimra támaszkodva mondom, de a jóindulat beszél belőlem.
2016. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Első Trabin nics horpadás, legfeljebb beszakad a kartonpapírja. Eredetvizsgán menjen át, legyen műszakija, meg működőképes lwgyen. És maximun 80-100 at adjál érte, vagy annyit se.
2016. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rozsda még annyira se. :D
2016. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Áhh, szóval használt?
2016. máj. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, 0 km-es, szalonból, új... na vajon mi?
2016. máj. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! 100-130e felett már egész jó trabikat lehet kapni
2016. máj. 8. 08:39
 7/8 anonim válasza:
Figyelj oda arra hogy mennyire rohad , vásárlás előtt mindenképpem hajtsd fel a szőnyeget az első ülés környékén , hattyúnyak se rohadhat nagyon ...
2016. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Érdemes megnézni a lengéscsillapítókat a kocsi "beringatásával". Próbakör során váltogass vissza minden fokozatba, hogy nem recseg-e a váltó. Rozsda ne nagyon legyen, főleg a hattyúnyakat nézd meg de azét hajtsd fel a szőnyeget is. Hallgatsd meg, hogy alapjáraton nem kotyog-e a motor.
2016. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!