Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3,1.4 benzin átalakítás...

Golf 3,1.4 benzin átalakítás 1.9 dieselre?

Figyelt kérdés
Üdv. Kacérkodom a gondolattal, hogy az 1.4-es (1993) benzines Golfomba beleraknék egy 1.9-es dieselt. Természetesen utána jöhet bele a kisebb-nagyobb tuning. 1.4-eshez nem érdemes hozzányúlni. Van valakinek tapasztalata? Macerás? Váltót is cserélnem kell? Jöhet minden info.

2016. máj. 8. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Motorcsere, meg a kábelkötegeket, a motorvezérlőt, lehet hogy az üzemnyagszivattyút is, a motortartó bakokat és a bakok felfogatási pontjait, a váltót... folytassam? Egy autó árán kicseréled :D
2016. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Komolyan 1.9-es dieselt akarsz tuningolni?! Ennyi erővel az 1.4-est is tuningolhatnád, ugyanannyit ér.


Egyébként egyszerűbb venni inkább egy 1.9-es dieselt. Tucatautó, akad belőle tonnaszámra.

2016. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ajjjajjj. Az a helyzet, hogy eddig a külsejére fordítottam nagyobb energiát. A szívemhez nőtt és természetesen Golf 3 rajongó vagyok. Igazából arra lennék kíváncsi, ha rendesen meg van csinálva, hosszútávon nem lesz vele gond. Végülis ez nem a gyárból gurulna ki diesel motorral.

A másik meg ha veszek egy dieselt, kb ugyan annyit kellene ráköltenem a külsejére, hogy így nézzen ki mint most, mintha az 1.4-est alakítanám át. Pontosan nem tudom, össze kell számolnom. De hosszútávon nem lenne gond?

2016. máj. 8. 15:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Át lehet alakítani, de értelme nincs. Ugyanúgy nem lesz ereje és az alkatrész meg a munkadíj együtt többen lesz, amennyit az autó ér. Még, ha mindent magad csinálsz és a bontóból vadászod össze az alkatrészt, akkor kijön olcsóbban.
2016. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyi pénzből, amennyiből kicserélnél mindent, hogy dízel legyen, rakhatsz az 1.4 mellé is egy turbót.
2016. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bírja azaz 1.4-es motor azt a turbot?
2016. máj. 8. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja megélni a dicső veteránkort, de egy darabig kibírja az.
2016. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23 éves motorra turbot tenni... na a 25-öt tuti nem éri meg. :D
2016. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Na igen ugyan ilyen problémám van 1.8 benzin aam 75lo 1.9 tdi tetszene jobban tuning barátabb és nem utolso szempont hogy gyárilag turbos na most műszakin nem nagyon mondják meg ha kicsit nagyobb a turbo de azt hogy adom nekik be hogy az 1.8 szivo benzinbol 1.8 turbo lett? Vagy meg lehet oldani? Mert akkor szivesebben turbositanám az 1.8 aam et csak ott megint a sok probléma kozponti befecskendezés nem hengerenkénti, mennyire birná a motor nem lenne sok a cél max egy 150-160lo de nem tudom tanácstalan vagyok valaki járt e már el ezügyben?
2023. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!