Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez szerintetek így rendben van?

Ez szerintetek így rendben van?

Figyelt kérdés

Ma reggelre meg volt húzva a kocsim oldala, nem is kicsit.

Az ideg majd szétvetett mikor megláttam, de szerencsére volt cetli az ablaktörlő alatt.

Oda írta,hogy sajnálja, figyelmetlen volt, egy telefonszám, és hogy délután hívjam mert aludni fog, és nem veszi fel, de ha megcsörgetem visszahív.

Azonnal hívtam, de nem vette fel, majd délután felhívott, mondtam,hogy ki vagyok, és miért kerestem.Annyit kérdezett hogy ott lakom e ahol meghúzta az autót, és otthon vagyok e?Igen válaszom után, mondta,hogy 5 perc és jön, személyesen beszéljük meg.

Feljött, kezet nyújtott, mondta,hogy bocsánatot kér, fáradt volt, nem figyelt, és úgy fizet ahogy nekem jó, kitölti a papírokat is, de ha gondolom KP-t is ad, vagy együtt elmehetünk egy bontóba, és ő áll mindent.

Végül a papírozást választottam, mert bár rendesnek tűnt, de ha most elmegy, később meggondolja magát, és letagadja, akkor én nézhetek, szóval így maradtunk.

Persze bosszantó,hogy széthúzta az amúgy hibátlan állapotú autómat, de mégis úgy érzem örülnöm kell,hogy egy ilyen becsületes ember okozott kárt.

Sajnáltam kicsit, mert nem örült a biztosítós megoldásnak, csak hát tényleg nem találtunk a bontózásra közös időpontot, úgyhogy muszáj voltam azt választani.


2016. máj. 13. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd össze a két kezed és örülj, hogy egy ilyen normális emberrel akadtál össze. Korrekt volt mert vállalta a felelősséget. Tudod hányszor hallom azt, hogy meghúzták/megtolták az autóját és az illető lelépett minden értesítés nélkül? Sok a g*ci de szerencsére te nem így jártál.
2016. máj. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne bánd jól döntöttél. Rendes gerinces volt de attól még ne legyen lelkiismeret furdalásod. Lehet hogy ő is így járt jobban mert a javítás sokba kerül.

Amúgy ténylegesen sokan épp hogy meghúzzák megkarcolják vagy odaütnek valamit az autódhoz megnézik és azt gondolják hogy úgyis csak kis sérülés 500 forintos lehet úgyhogy továbbállnak mintha mi se történt volna. Közbe meg egy modern fényezésen 5 cm hosszú mélyebb karc kijavítása tízezrekbe kerül ha nem százezres tétel és ezt tudom tanúsítani hogy ilyen árak vannak.

Ha meg lelép de látta valaki és szól a tulajnak ez esetben neked és feljelented akkor rosszabbul is járhat mert aránylag magas anyagi kárt okozott. Mindenkinek jobb ha okoz valamit akkor cetlit hagy stb.

2016. máj. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy iylen ember volt.
2016. máj. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél és a csávó is jó arc. Kétszer én is jártam így, egyszer kitörték a helyzetjelzőm meg a lökös megrepedt akkor is otthagyott a retek, sajna nem láttam, meg egyszer végig húzta a szép piros autóját a barma az újonnan lefestett autómon, na azóta nem érdekel, hogy hogyan néz ki a autó, csak műszakin átmenjen.


De ezzel a cetlizéssel vigyázni kell, mert lehet jobban összetöri a autót mielőtt felhív, előtte mindenképp fotó a kárról. Ezt jegyezzétek meg.

2016. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!