Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható jó robogó szervizt...

Megbízható jó robogó szervizt ismertek Budapesten?

Figyelt kérdés
Egy kymco people robogóm van, voltam vele itt a stadionok környékén egy szervizben, de véleményem szerint erőteljesen lehúztak. 36.000,-Ft-ot fizettem, egy átnézésért, fékbetét cseréért, és egy hozott riasztó beszereléséért. Ha bárkinek van tapasztalata, örülnék. :)

2016. máj. 31. 18:23
 1/3 b4r4thg ***** válasza:
Az ár szerintem majdnemhogy reális.
2016. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36k ugy még okés is lehet pedig.
2016. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hátő. Most vagy rohadt jó biznisz a motorszerelés, vagy én választottam rossz szakmát.

Egy rohadt fékbetét ebbe a típusba 2.700,-Ft, és még csak nem is nagyker áron. Oké, be is kell szerelni, de bakker, ha nagyon bénázok, akkor is 1 óra alatt bőven megvan. Én hegesztőgép szervizben 4000,-Ft-os órabérrel dolgoztatok. De nagyzoljunk kicsit, legyen ez kapásból 6.000,-Ft. Plusz fékbetét, tehát 8.700,-Ft eddig.

Ezen kívül az átnézés konkrétan annyit jelentett hogy megnézte a szíjat a variátornál, és megnézte a folyadékokat, hogy mindenből van e elég, illetve kell e olajat cserélni vagy bármit. (nem kellett)


Most őszintén, ez mennyi idő lehet? 20-30 perc? De oké, legyen ez is egy óra, tehát +6000,-Ft, szóval eddig tartunk 14.700,-Ft-nál.


Ezután következett egy hozott riasztó beszerelése. Amit a kesztyűtartóba tett bele (mivel amúgy is ott futnak mellette a kábelek) szóval még egy idomot se kellett lebontania, csak kinyitni a kesztyűtartót, bekötni 3db kábelt egy csokival, leszigetelni, és gyors kötegelővel a vázhoz fogatni a riasztót. Mert konkrétan így van megoldva.


A riasztónak még lett volna olyan funkciója is, hogy gombnyomásra elindítja, illetve leállítja a motort. Erről még előtte lebeszélt, mert hogy felesleges, hülyeség, és tapasztalata alapján csak problémát okoz.

Tehát, ez nem lett bekötve.

Továbbá elvileg villogtatná az indexet is a riasztó, de ezt se kötötte be. Tehát annyit csinált, hogy tápkábelt, és gyújtást bekötött, és kész.


14.700 volt eddig számításom alapján, úgy hogy túloztam.. Akkor a riasztó ilyen módon való bekötése 21.300,-Ft? Vagy wtf?


Vagy 10.000,-Ft-os órabérrel számolnak a szervizesek? Vagy tényleg mivan?


S ez még reálisnak is tűnik? Ezek szerint máshol is mindenhol ez megy.


Tényleg szakmát fogok váltani... :D


De most komolyan, mit számolhattam el? Szóval hol tévedek?


Karburátorra rá se nézett, meg semmi. Még a gyertyát se vette ki, mert ugyan úgy van vezetve a kábel, ahogy hagytam, és ugyan annyira poros.

2016. máj. 31. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!