Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford focus,1.6 motor, diesel,2...

Ford focus,1.6 motor, diesel,2006-os?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen autó?

Mennyi az átlag fogyasztása?

mi a véleményetek róla?

Az autó kombi


tapasztalatok? :)



2016. jún. 4. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Apám tavaly vett 2007-es kombit, 90 lovasat.

Fogyasztása brutál jó, országúton tartva a forgalom tempóját simán összehoztam vele 4 litert, de autópályán 140-él is csak 5-5,5-öt eszik. Városban max 6.

Ijesztegettek a motorral, de eddig nagyon jó, igaz a 90 lovason egyszerűbb turbó van és nincs koromszűrője, ellenben a 109 lovassal. Belseje jól néz ki, de minden műanyag, ami nem is lenne baj, mert nem olyan rossz a minősége, viszont nagyon könnyen karcolódik minden.

Váltója qrva jó, szinte mint egy BMW-nek, futóműve szintén jó, úgy veszem vele a kanyarokat, hogy csak na. Fékkel is meg vagyok elégedve, bár ez hátul is tárcsás, van amelyik csak dobfékes, olyat nem szabad venni. Helykinálat szintén jó, hátul annyi a gond, hogy nem lehet látni előre semmit, mert nagyon magasak és szélesek az első ülések háttámlái. Pakolhatóság szintén jeles. Az állandóan kiégő izzók története igaz, már 2x kellett izzót cseréljünk, az egyik ráadásul az indexé volt, szerencsére jelez a műszerfalon, ha kiég. 90 ló és a nagy súly ellenére meg vagyok elégedve a menetteljesítményével is, 100-ig nagyon jól megy, és 100-tól is 5-ösben hamar felveszi a 160-at akár, ami előny autópályán. Innen már nehezen gyorsul egészen 190-ig.

Alap hifi van benne, de elég jó a hangminőség, és jó a basszus is.

A kormányról vezérelhető tempomat szintén telitalálat, érdemes tempomattal venni, még az Audi tempomatját sem ilyen kényelmes kezelni, pedig az is nagyon jól ki van találva.

Összességében én ajánlom, jobbnak találom a közvetlen konkurensnél, a H Astrától.

2016. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi,

én ne ismerem ezeket, BMW párti vagyok. Ez édesanyámnak kellene :)

ő szeretné megvenni.

2016. jún. 4. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 + nincs benne 2t lendkerék mint a 109lovasban.


Bevált 1.6-os PSA motor főleg a 90lovas. A ford váltók mindig is jók voltak, futóműben pedig majdhogynem etanolnak számít a focus. Szerintem teljesen elfogadható az autó.

2016. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Totalcaron a népítéleteket olvastad rola?:)
2016. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem :D
2016. jún. 4. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!