Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy működik ez a dolog?

Hogy működik ez a dolog?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Alfa Romeo 145-öst behozni külföldről (hazavezetném, határon hogy engednek át, pl ha Olaszból hoznám?). Mennyi lenne a "Magyarrá" tétele? És kb mennyi lenne a kinti ára? Idő nem számit, pénz annál inkább.. megérné egy ilyenre beruházni?
2010. ápr. 12. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha az idő nem számít miért nem nézel utána? egyébként beengednek a határon nincs is már határ... regadót kell fizetni, átírást, eredetvizsga, műszaki, zöldkártya... szerintem nem éri meg mivel ritka rossz autó
2010. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hm...értem. és akkor milyen autót ajánlanál? gondolom szerelő lehetsz, ha ilyeneket mondasz.
2010. ápr. 12. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

nem rossz autó, SŐT! egy stílusos, ritka, szerethető autó, mint az összes "olyan" olasz, ne higgy neki, ő járjon csak a mutyukijával egész életében...

amúgy szerintem várd meg még eltörlik a reg.adót, addig használdd P-s rendszámmal(asszem 18k+illetékek egy félévre).

ami fontos: adásvételit mindenképpen írjatok, ha a yard bárhol megállít azzal igazolod, h nem loptad az autót.


16/F

2010. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az a külföldről kocsikat hozunk be dolog szerintem már lefutott...

nincs benne igazán nagy biznisz, csak az 5 évesnél fiatalabb kocsik esetében...

nézz körbe a használtauton, lehet jó vételeket találni.

ha mindenképp külföld akkor inkább németország,

[link]

itt elég olcsók, még akkor is ha beleszámítod az oda visza utat, + regadót...

amit érdemes kintről behozni:

-bmw

-mercedes

-opel

-volkswagen

-talán 1-2 focus

ezek túlnyomó többségében strapabíró kocsik.

kerüld a céges verdákat, és a kisteherautónak levizsgáztatott kocsikat

2010. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ne vegyél használt Alfát, mert több bánatod lesz benne, mint örömöd. Pedig szerelő én sem vagyok, egyszerűen ez a tapasztalat. Nyilván itt az Alfa klub hű tagjainak a véleménye nem mérvadó, mert ők már minden bizonnyal újszerű állapotra újították a verdájukat, hozzátenném valószínűleg egy kisebb vagyonból.


Száz szónak is egy a vége, Alfát ne.


Honosításilag vannak leírások a neten, írd be a Googléba, még regadó kalkulátor is van.

2010. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem hoznák be külföldről autót mert többe kerülhet a regisztrációs adó mint maga a kocsi és még elég sok papír munkát el kell intézni ami + pénz és idő.inkább itt vegyél autót.Kicsit drágább de jobban megéri.

Be amúgy beengednének és mondjuk használhatnál E rendszámot is de az is sokba kerülne és csak rövid ideig használhatod utána ugyan úgy ki kell fizetni és meg kell csinálni minden papírt.

2010. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 22:39!


16 évesen biztosan nagy élettapasztalattal rendelkezel, hogy ilyen kijelentéseket mersz tenni. Biztosan sikeres ember leszel majd, ha felnősz, remélem megtalálod az életben a számításaidat.


(irónia off)

2010. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

22:39

nem P hanem E rendszám.

Nem mindegy!

Amúgy azt elfelejtettem írni hogy szerintem se olyan rossz autó ha meg van kímélve mert már nekem is volt egy darabig 145 és megvoltam vele elégedve de meg volt kímélve és az ára se volt kevés de megérte.

2010. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja 22:43 vok :)
2010. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megvolt kímélve, akkor azt sem Olaszországból hoztad be :)
2010. ápr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!