Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékbetét csere után nyikorog...

Kapuci kérdése:

Fékbetét csere után nyikorog a kerék, de nagyon hangosan. Most cserélték ki, nem is volt egy olcsó betét. Hátsó tárcsafék. Mikor elindulok akkor még nem hallani, csak ha megyek pár km-t akkor kezdi el. Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés
2016. jún. 19. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni hogy mennyire melegszik a fék a nyikorgó keréknél. A többihez képest persze, mert lehet az meleg akkor is ha minden rendben van a fékkel. Ha az ominózus tárcsa jelentősen melegebb mint a többi (PICI vizet fröcskölsz rá, vagy ráköpsz) akkor szorul a fék és a betét megégett, felüvegesedett, emiatt nyikorog. A szorulás általában a szétkopott, berágódott féknyereg miatt szokott lenni.
2016. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ilyen fékcseréknél beleér a betét a tárcsába, vagy azért mert még nincs kikopva, vagy ami még probléma szokott lenni hogy nem enged ki teljesen 100% ig a fék ami fékmunkahenger hibája is lehet. Én minden esetre visszavinném a szervizbe hogy nézzék meg, mert lehet rosszul állították be vagy valamit elnéztek. Igazság szerint ha hivatalos szerviz és nem maszek alapon rakták fel akkor garanciába 3-6 hónapig kötelesek megcsinálni a problémát. Nekem a régi fékem csinálta ezt a nyikorgást meg időnként sikító hangot adott ki leginkább menet közben amikor átmelegedtek ott a dolgok megtágult az egész és úgy beleért a betét a tárcsába. Nekem is volt ilyen problémám csak nekem a már régi fékem csinálta ezt. Kicseréltettem szűk 75 ezrem rá is ment. A szerelő nekem amikor átvettem az autót mondta hogy ha hallok még kisebb nyikorgást ne ijedjek meg kb 100-200 km után "kikopik" és jó lesz, ha továbbra is nyikorog vigyem vissza és garanciálisan korrigálja a helyzetet. Nem is volt vele gondom.
2016. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Akkor visszaviszem .és megnézetem!
2016. jún. 20. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!