Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kuplung kinyomócsapágyas lenne?

A kuplung kinyomócsapágyas lenne?

Figyelt kérdés

Először álló helyzetben ha benyomtam, olyan hangot adott ki, mint magasnyomáson a levegő kiszűrődése és alapjáraton sem volt szép hangja. Váltásokkor mikor engedtem fel a kuplungot beremegett az egész autó állandóan. Most már ott tartunk ha lenyomom akár álló helyzetben akár menetben a kuplungot iszonyatos sípolás hallatszódik. Illetve megállásnál, indulásnál borzasztóan égett szag terjeng.


Ez mind kinyomócsapágyra utal, vagy még van valami bibi vele? Kuplung 2 éve volt kompletten cseréltetve így az egészet nem szívesen cseréltetném megint. De az is nagyon rosszul esett, hogy már baja lett. Mit javasoltok megint az egészet vagy csak a csapágyat cseréltetni? Melyik az olcsóbb? Fiat Punto-ról van szó.

21/N



2016. jún. 21. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg most már teljesen beállt a kinyomócsapágy és a rugó nyelvein csúszik, ez adja a borzalmas hangot. Most már ne közlekedj az autóval mert a kuplung bármikor tönkremehet. Ha szerelőhöz viszed, akkor is menjen veled egy másik autó, hogy el tudjon vontatni ha végleg lepukkan. Cserélni majd az egész kuplungot kell, nem elég a kinyomócsapágyat.
2016. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ment a zöld pacsi.
2016. jún. 21. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen punto (1-es vagy 2-es)? Amúgy Puntonál gyakran előfordul, hogy megkopik a kinyomóvilla, de kuplungcserekor a szerelő nem veszi észre vagy azt mondja h jó az még. Pedig nem jó és pont azt okozza hogy nagyon hamar tönkremegy az új kuplung. Tehát ha már szétszedik, akkor érdemes cserélni a villát is, ami kb 5ezer Huf.
2016. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem bízom a szerelőkben. Ha valami gond van, először kérdezősködöm ki mire gondol. Aztán majd meglátjuk mit mond. Pl. most is elvittem, de mindig az van hogy elviszem és ez se jó az se meg stb. Én nem értek hozzá, vagy elhiszem neki vagy nem.

2 éve 500ezer lett ráköltve, új motor, új kuplung, fék stb. És akkor most megint kuplung, teleszkópok és már nem is tudom mit mondott még.

Egyébként kettes Punto.

Szerintem ez az egy selejtes mert állandóan van valami. Mások meg úgy szeretik.

2016. jún. 23. 15:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem selejtes az autod,csak rögtön kiszurják,hogy nem értesz hozzá és lenyulnak, ill. mindig ugy csinálják meg ,hogy legközelebb is legyen munkájuk.az emlitett összegnek a töredékéért egy tisztességes szaki már rendbe vágta volna az autódat,keress egy megbizható szerelöt/normális szerelö elmondta volna,hogyha szét van huzva a motorod érdemes komplett cserélni mindent és évekig nincs gond/amugy nem véletlen,hogy sokan mondják, jó kis autó és megbizható/ha tisztességes munkát végeznek rajta!/
2016. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megcsináltattam. Most minden rendben.

Utolsónak igaza van. De már vagy 5. szakemberhez fordultam. Egyszer csak találok egyet.

2016. jún. 26. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!