Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetéshez milyen napszemüvege...

Vezetéshez milyen napszemüveget vegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy az UV 400-as jelölésű polarizált napszemüvegek a legjobbak, de érdekelnének a személyes tapasztalatok is. Valamint hogy milyen színű lencsével vegyem. Sok szemüveget néztem neten ami vezetéshez ajánlott, és sárgás lencséje van, viszont több oldalon is írják, hogy a sárga lencse nem ajánlott vezetéshez a színek nehezebb megkülönböztetése miatt.

2016. jún. 27. 15:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Állítólag a barna lencsék nem változtatnak a színeken, csak kontrasztosabb lesz, erről valami vélemény? :)
2016. jún. 27. 15:39
 2/9 anonim ***** válasza:

Sárga lencséjű vezetői szemüvegeket sötétedés után jó használni.

Napszemüvegből olyat vegyél aminek a kerete nem nagyon van jelen a perifériás látómeződben.

2016. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de leginkább a lencse érdekelne, hogy milyen színű lenne a legideálisabb, főleg nappali vezetésnél, de éjszaka se legyen vele gond
2016. jún. 27. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:

ne a neten nézd, hanem egy nagyáruházban..ott fölpróbálsz vagy harmincat, és meg is van..

a sárga az nagyon jó, főleg éjjel..a színeket nem kell megkülönböztetni, mert úgyis tudod, ha a három lencse közül a felső világít, az piros...akárminek is látszik..

2016. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván majd egy üzletben veszem meg ahol felpróbálhatom, csak előtte szeretnék informálódni hogy melyik a legjobb. 34 euróért kinéztem egyet aminek narancssárgás lencséje van, viszont van egy hasonló 39ért, amihez van 4 lencse, cserélhető... jobban megérné akkor azt, amelyiknél tudom cserélni a lencsét, vagy az lehet gyengébb minőségű?
2016. jún. 27. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
En egy fust/szurke lencseju polarizalt napszemuveget hasznalok par eve, meg kell mondjam, hogy vezeteshez durvan szeretem. Nemreg viszont lett egy uj szemcsi, ami sarga lencses, az is nagyon bejott. Szemely szerint a nagyon eros napsutesben a szurket elvezem jobban, gyengebb napsutesben pedig egyertelmuen a sargat.
2016. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem torzítja a színeket nappal a sárga/narancssárga lencse?
2016. jún. 27. 22:46
 8/9 anonim válasza:
Kategória 3 as nál kezdődik a jó szemüveg ami meg szűri a uv sugarat.Az autó szélvédője semilyen formában nem védi a szemed.Nekem van egy szemüveg ami zöld színű nyugtató hatású,meg van egy normál szitű szemüvegem kategória 3.as ezt viselem a leg többet.Kaptam egy polaroid ot ez kék színű lencsével van ez nem annyira jó szin.Vezetéshez vagy egy zöld színűt jacaslok vagy normált ami megfelelő kategóriába tartozik.Optikába vegyél szemüveget azok be vannak vizsgalva,nagy áruházban amit árulnak kinai.
2016. jún. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
# 6/8 vagyok. Ma megneztem, minimalisan tompit a szineken a sarga lencses szemuveg, de azert csak latszik, hogy mi piros, mi zold s igy tovabb.
2016. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!