Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a képen látható módon a...

Ha a képen látható módon a főútvonalról egyszerre akar két kocsi letérni akkor egymás előtt vagy mögött kell elfordulniuk?

Figyelt kérdés

Ez elég triviális kérdés, én úgy tanultam hogy egymás mögött kell elfordulni, de ma (is) majdnem nekimentem egy másik kocsinak aki előttem fordult el.

Kép: [link]



2016. jún. 30. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Az élet nem olyan mint a KRESZ és pont ezért sz*r a képzések 90%-a.
2016. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Mivel mindketten balra kanyarodnak a főútvonalon egymással szemben érkezve, ezért megegyezés kérdése, h melyikük kanyarodik előbb.

Ez az egymás előtt, v mögött kérdés meg nem értelmezhető számomra. Megállsz, jó esetben a kollega is, oszt amelyikőtök előre engedi a másikat, az megy előbb, ebből következik, a másik utóbb.

2016. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Egyéttelműen egymás előtt az előző gondolatmenetből adódóan. De hogy jut ilyen eszébe vkinek, akinek van jogosítványa??? Hisz olyan egyértelmű.
2016. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg kétféle megoldás is létezik.

Itt éppen ezzel foglalkoznak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__790..

2016. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban egy olyan kérdés, ahol az elmélet és a gyakorlat nem feltétlenül fedi egymást.

Elméletben ezt így tanítják:

[link]

A gyakorlatban pedig fel kell mérni a kereszteződést, a kanyarodó járműveket, és döntést hozni, ami esetenként lehet az, hogy nem egyszerre kanyarodtok, mert az fizikailag lehetetlenség, vagy balesetveszélyes helyzetet teremthet.

Ilyenkor jön a sokat emlegetett kölcsönös udvariasság: elengeded a másik járművet, és csak akkor kezded meg te is a kanyarodást, ha az már biztonságosan végrehajtható.

Gyakorlati példa erre, ha az egyik jármű kamion, a másik egy személyautó... de kisebb kereszteződésekben akár két személyautó együttes kanyarodásához sem elégséges a hely.

2016. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egymás mellett kell! De a legjobb, és én is igy jarok el mindig, ha valaki elengedi a másikat.
2016. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!