Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz a forgalmi...

Mennyire nehéz a forgalmi vizsga? Más is izgult előtte?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz az első forgalmi vizsgám, eléggé izgulok, pedig tudom, hogy nem kéne, de még akkor is tudok izgulni ha oktató mellett ülök, nemhogy ha még ott van a vizsgabiztos is. Tudom, hogy sokan azt mondják pozitívan kell hozzá állni, és , hogy fejben dől el az egész, meg, hogy nem szabad izgulni, de nem olyan könnyű ez mint mások mondják. Körül-belül 35 óra körül járhatok, a parkolással egy kis gyakorlással nem lehet gond, vezetés néha jól megy, néha meg tök indokolatlanul figyelmetlen vagyok, vagy elbénázok alapvető dolgokat amiket fejben tudok. Mindig azt mondja az oktatóm, hogy nem nézek hosszan előre, és, hogy azt mondjam magamba ahova menni akarok, és akkor oda is fogok. Van, hogy kanyarodás közben esetleg nem azt nézem ahova menni akarok, hanem a padkát, vagy észreveszek valamit az út szélén, és arra felé húzok, és, hogy ezt kéne kiküszöbölni. Van még azért egy pár napom gyakorolni, csak néha kicsit elkeserít, hogy jobban kéne mennie, főleg, hogy fejben tudom a dolgokat, de gyakorlatban nem mindig sikerül ezt megvalósítani. Nektek milyen tanácsaitok vannak vizsga előtt?

2016. júl. 2. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon izgultam, egyébként legjobban a párhuzamosan hátra parkolást utáltam (most is utálom, 1 éve van jogsim, de mindig máshogy parkolok, nem úgy, azt nem szeretem). Elsőre meg is buktam, egy sávváltás lett elrontva, mentem tovább egyenesen és nem vettem észre, hogy közben bejött alám a vonal (2 sávról 1-re szűkült az út) és így nem indexeltem.

Másodjára a bukta után még jobban izgultam, amikor parkolni kellett, az izgalomtól remegett a lábam a kuplungon, elég gáz volt, darabosan ment a kocsi. Pont a párhuzamosan hátrát húztam, de korrigálással így is össze jött. Na látva ezt az izgalmat, a másik parkolást már meg se csináltatta a vizsgabiztos (pedig az valami előre volt, azt szerettem is), nagy nehezen sikerült átmennem. A forgalmi a legnehezebb a jogsiszerzésben.

2016. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi vizsga előtt mindenki izgul, az természetes.

Izgulás miatt senkit nem buktatnak meg, de azért igen, ha hülyeséget csinálsz.

Semmi olyat nem kérnek tőled a vizsgán, amit addig nem gyakoroltatok.

Szabályos közlekedés 40-50 percig, közben néhány plusz feladat: megállás-várakozás, egyíves megfordulás, parkolások.

A vizsga ideje alatt a koncentráció fontos, jó esetben az el is nyomja az idegeskedést.


Az egy másik része a történetnek, ha a leírt hibák gyakran előfordulnak nálad, nem volt-e korai vizsgára jelentkezni (de erre az oktatód tudna válaszolni).

A hátra lévő gyakorlásokon erőltesd magadra a figyelést, koncentrálást, nézz hosszan előre az úton, hogy időben észre vedd a neked fontos információkat, ne meglepetésként érjenek.

2016. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia!Én másodszorra mentem át, de az elsőnél úgy buktam meg hogy lefékeztem sárgánál és belénk jöttek.Eléggé gáz volt.Énis nagyon izgultam mind a 2x főleg hogy a másodiknál több mint 50 percetvezettem, de végül meglett.Figyelj oda és ne idegeskedj és menni fog!
2016. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 StroongBooy ***** válasza:
68%
Csao, en is pont forgalmi vizsga elott allok, jovohet szerdan megyek, es igen en is egy izgulos tipus vagyok. De viszont ha ajanlhatok vmit, es ha penzed is van, akkor jattolj sztem. En is adni fogok, persze ha te ugy latod h segitseg nelkul is he tudsz majd kapcsolodni a forgalmoba kesobb, nem pedig leamortizalsz engem az elso zebranal mert a patkat nezted!:D En is ugy adok, h tudom magamrol (nem arcoskodasbol) de erzem az autot. Meg amugy is az ido adni fogja alad a rutint, azt nem most fogod ebbe a 45-45 percbe SE megtanulni... en is csak is azert adok, h lekuzdjem magamban a vizsgadrukkot, es ha netalantan olyan hibat vetek, ami nem okozna balesetet, (bar ebbol ritka keves van) ezeket majd elnezze. Na meg persze te valasztod ki merre akarsz majd vezetni, es nem fog bevinni olyan helyzetekbe, amit esetleg 20 ev vezetes utan fogsz tudni! Onnantol kezdve folyton nezd a tablakat, NE ROHANJ, szard le h epp mogotted hulyet kap, turelem, rozsdat terem, stb... na meg persze sok sikert!
2016. júl. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán ott, ahol az előző vizsgázni fog, úgy is működik ahogy leírta, vagy csak elképzelte, hogy arra megy a vizsgán amerre ő gondolja. Az viszont biztos, hogy vannak vizsgák, ahol a vizsgabiztos megvesztegetése nem lehetséges. Erről az oktatót meg lehet kérdezni, azt ki se találja a tanuló, hogy önállóan próbál vizsgabiztost megvesztegetni.
2016. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!