Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36 318i klíma töltés...

BMW E36 318i klíma töltés vagy kompresszor hiba?

Figyelt kérdés
BMW E36 318i 2 zónás klíma van benne. A klíma egyre gyengébben ment. Most a legkisebben 1 esen megy úgy hogy érezni némi hűvös fuvallatot . Viszont a hibakód olvasás azt dobta ki klíma kompresszor . Lehet azért is hogy csak fel kell tölteni ?

2016. júl. 5. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy nyomásérzékelő a rendszerben, ha alacsony a gáznyomás, akkor se kapcsol be a kompresszor.
2016. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem csak tölteni kell gázzal
2016. júl. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

El kell menni egy klímáshoz és teszt, rátenni műszerre, nyomáspróba, stb.


Gázhiányra csak akkor tiltja a kompresszort, mikor már vészesen kevés a gáz, tapasztalatom szerint az elégtelen hűtés hamarabb jelentkezik.

Nekem gázhiányos volt, tömítetlenség miatt. A klíma semmi hideget nem fújt, de a kompresszor még ment (bár 1-esen nem próbáltam külön).


Tömítetlenség gyakori, 20 évesen már minden tömítés elöregedett. Ennek ellenére nem biztos, hogy érdemes szétszedetni. Olcsóbb, ha (akár) minden évben rátöltet az ember. Ha egyszer elkezdik szétbontani, nincs megállás, minden tömítés, illesztés széthullik. Nekem csak akkor javasolták a szerelést, ha már egy évet sem bír ki.

2016. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!