Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy suzuki sepiám. Első...

Van egy suzuki sepiám. Első rugasra indul de miutan rahuzok a gazra fulad a motor es nem is huz! Karbi csere volt rajta. Otletem nincs mi lehet vele . Valakinek tanacsa? Mit nezzek at?

Figyelt kérdés

2016. júl. 22. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A karbi csere nem azt jelenti,hogy az jó,vagy jól is van beállítva.A pontos gyári értékekre kell beállítani az úszót,tűszelepet. A súbertű vastagsága,kúpossága nagyon döntő.A súber,vagy pillangó szelep ne legen kopott és tökéletesen zárjon még a szelep a tengelyénél is.Ha a súbertű nem olyan mint a gyári,akkor még a kopott gyári is jobb minta rossz méretű új.A dűzni méreteket is nézd meg,hogy egyezik e a gyári régivel,ha nem, akkor a gyári régit kell az újba átpakolni.Fontos ,hogy a régi karbi és az új közt mekkora a különbség a ventúri méretében,mert ha az újnak nagyobb,akkor jelentősen elszegényedhet a keverék.Szívató dűzni ne legyen kisebb a régiben találhatónál.A szívató ,ha tolattyús ép legyen a gumitömítése.A karbi felépítését nem ismerem ,azért írtam így mert ez általában megállja a helyét mindnél.Csak meleg motoron lehet a csavarjaival beszabályozni a karbit.Meg kell várni még alapjáraton teljesen bemelegszik és csak utána adj neki gázt. Én keverék képzési hibára gyanakszom.
2016. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vida Sándor ***** válasza:

Hát több variáció is elképzelhető. A sepia az automata szívatós. Ebből kétféle létezik, A döntött, és az egyenes szívócsonkos. A döntöttön a karbi kapja az olajat, az egyenesen a szívó torokra két cső megy.

Elvileg neked működik a szívató, hisz egyből indul.

Lehet még légszűrő eltömődés, keverék beállítási hiba, vagy a kipufogóban sok a lerakódás. /kétüteműeknél előfordul/

Javaslom, ha beindult, hagyd egy kicsit ketyegni, majd nagyon óvatosan kezdj gázt adni, ha már egy kicsit melegedett.

Én nagyon sokszor szétszedtem a sepia-mat, elég sok hibát megoldottam rajta.

Amúgy nem tudsz másfajta karburátort rárakni.

A kérdéseidet itt tegyed fel: [link] gyakrabban megnézem :)

Ha kell, fényképet is tudok feltenni.

Már segédkeztem itt a gyakorin valakiknek, és néha egy két napos csúszás volt a válaszokban, ezért csináltam a facebook oldalt :)

2016. júl. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!