Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek magamnak?...

Milyen autót vegyek magamnak? 17/F

Figyelt kérdés

Kb júliusra lesz meg a jogsim. Peugeot 307-esen (diesel) tanultam meg vezetni, és egy használt autót szeretnék venni. 350 000 körül szeretném. Első autónak mit ajánlotok? Utast tuti vinnék, szóval 4-5 ajtósra gondoltam. (Nem tudom pontosan mi a különbség a kettő között). Mikre kell még odafigyelni vásárláskor?


Köszönöm!


2010. ápr. 17. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ha haszbáltan veszed ajánlatos egy szerelőt magaddal vinni én ezt tettem amugy peugeotból nem rossz sztem a 207es de nekem VW polom van:)
2010. ápr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

4 ajtósok a szedánok, mert az utastérbe 4 ajtó nyílik (Pl: Lada, BMW-k többsége)

5 ajtósok azok, amik alapból 4 ajtósak , de ha hátul kinyitod a csomagtartóját akkor az is az utastérbe nyílik.

Tehát ott 5 ajtó nyílik az utastérbe.


4 ajtós példa: [link]


5 ajtós példa: [link]


Szerintem egy 2-es Golf 1.6 TD jó lenne neked. Az eszik kb 4-5 litert és az 5 ajtós


Vagy Audi 80 1.8td

az is 4-6 körül fogyaszt és ez 4 ajtós

[link]

2010. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
01:03 ! Te 3százezerért nem a 206-ra gondoltál?! Amugy franciát ne, cégautóként már 6 éve Peugeotunk van, de elektronikusan szar (fedélzeti computer betűi melegben összefolynak, ülésfűtés kigyullad, lámpák kiégnek 2 hetente...) Első autónak amugy szerintem vegyél egy "kis szart", amit lehet nyúzni, "nem baj, ha meghúzod"...(pl.:Suzuki Swift, VW Golf II/III., Fiat Uno, Opel Astra F, Toyota Yaris, Ford Fiesta...)
2010. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra is figyelj, hogy ha nem vagy túl gazdag, túl erős, meg nagy löket térfogatú autót ne vegyél, mert a biztosításba bele fogsz szakadni 17 évesen. Az a baj az autóval, hogy OK, megveszed 350-ért. köbcentinként 17-18(nem biztos, lehet több) forint az eredetvizsga, kb ugyanannyi az átírás.

Kötsz rá biztosítást, 17 évesen első autóval, (mivel nagy kockázati tényező vagy a 17 éved miatt) nagyon drágán fogsz kijönni, ha erős, nagy köbcentis autót veszel. kb egy 1 literes autóval vidéken 17 évesen negyed évete kb 18-25 ezer a biztosítás. Ebbe még nincs benne az alkatrész, a szervíz-munkadíj, és az üzemanyag. Én a helyedben meggondolnám, hogy ahogy itt a válaszolók többsége leírja, az 1.6-1.8-as golf lehet, hogy megveszed, de a gatyád fogod fizetni rá. El vannak az emberek néha tévedve. Ilyenkor haragszom a BMW-vel példálozókra pl, ha 350 ezred van egy autóra, akkor nem lesz negyedévente 40-50 ezred a biztosításra. Gondold meg, és nézz körül, pl [link] <-- itt ki tudod számoltatni a biztosításodat, és tudsz viszonyítani. Remélem segítettem abban, hogy kevesebb meglepetés érjen a autóvásárlás terén.

2010. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval , ne vegyél túl nagy ccm-es autót , mert a gatyád is rámegy.sztem kezdő autónak egy 1.4 motorral rendelkező f astra tökéletesen megelelne , mert az mégsem 1 papírból készült suzuki.
2010. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólokkal, hogy valami kisebb motorú autó legyen az első. + olyan amin lehet vezetni tanulni: értsd nem sajnálod ha meghúzzák, ami nemigaz mert az első autóját mindenki sajnálja, ha valami baja lesz:P sztem a kötelező a legnagyobb megterhelés, nekem 19.5 évesen(1.5 éve) lett az első autóm (1.6D Vw Golf 2) és én negyedévente fizettem 18t, igaz nálam vidékről van szó nem Bp-ről. mondjuk 1 év balesetmentes közlekedés után feljebb lépsz (énis feljebb léptem B1re) és nekem pl megfeleződött a biztositásom (most 9500/negyedév). a lényeg, hogy érdemes utána nézni az ilyen járulékos költségeknek, mert egy autónak a névre vétele is sokba kerül, de utána azért a fenntartás is rengeteg pénz.
2010. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha gyorsat akarsz, és kicsit, ami a városban totál jó, akkor szerintem suzuki swift gti-t vegyél. nekem van belőle 4 db, jó kis autók, mert rally turában kategóriát nyertem vele, meg rallyztunk 10 évig ilyen kis kocsikkal.
2010. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tubarózsa ***** válasza:

nekem egy '93as Opel Vectrám van, 1,5éve van jogsim a biztositás meg anyu nevén van igy olcsobb:)

19/L

2010. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy nem írtam, régen néztem az emailemet. Édesapámmal egyeztettünk, azt mondta 350 000ből csak rosszat kapok, 600-700 körül nézzek. A biztosítási árak nem problémák, meg tudom oldani. Az autó a lényeg, hogy ennyi pénzből mi jöhet ki.

Biztos jó a Suzuki? Rosszakat hallottam róla, meg nekem sem tetszik annyira.

Opel Astrából mi a különbség a kivitelek között? Ebből az új árból is mondanátok véleményt, hogy mi jöhet ki?


Köszönöm!

2010. ápr. 24. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!