Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen matricáért büntetnek?

Ilyen matricáért büntetnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami matricát a szélvédőre, de nem tudom, hogy mik a jogszabályok mostanság... a sötétítéssel tisztában vagyok, engem most az ilyen matricák érdekelnek...

[link]


2016. aug. 8. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt raksz fel, amit csak akarsz, az önkényuralmi jelképek és uszító/izgató feliratok (mittudomén mocskos zsidók), valamint hivatalos szervekre utaló jelzések (honvédség, mentők, stb) kivételével.

Ha valami cég nevét, márkajelzést raksz fel, akkor a tulajdonossal keveredhetsz ellentétbe, de viszonylag kevés rá az esély, hogy kekeckedés lesz.

2016. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Max kiröhög az utca népe.
2016. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Téves.

Szélvédőre nem rakhat,amennyiben akár csak a perifériát is érinti!

ha a jobb alsó sarokba egy 3x3 centis kocka matricát rak el az is szabálysértés már,kérdés a rendőr,mert értelmes rendőr betudja látni,hogy van olyan szint ami semmit sem módosít szinte.

2016. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom,nekem anno szarásig volt autópályamatricával és a zseka nem hányt érte
2016. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kiröhög? azért mert nekem úgy tetszik az autóm? inkább azokat röhögöm ki, akik megveszik a drága autókat és utána sz@rnak bele... ;)
2016. aug. 8. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Pedig én megvettem oszt' csak használom. Mer' az autó azér' van, hogy elvigyen innen oda meg onnan ide, nem azér', hogy a kicsi fütyimet nagyobbnak higgyék.
2016. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jaa értem mi a bajod. te is biztos egy suzukihuszár vagy... viszlát, nem kérte senki, hogy írj!
2016. aug. 8. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen hülye a rendszer,autópálya matricák ilyesmik oké,de ilyesmiért szívfájdalom nélkül kitöltik :)
2016. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A felső sávban a napellenző vonaláig rakhatsz fel matricákat, ha átlátszó és a jelzőlámpa színképét nem módosítja. Azon kívül a szélvédő jobb alsó sarkába lehet matricát ragasztani, de ez utóbbi gyakorlatilag csak a regisztrációs matricát jelenti.


Részletesen itt:

[link]

2016. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kimásoltam neked:


"Díszítések és jelzések alkalmazására vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

97. § (1) A rendszámtábla közelében - a rendszámmal történő összeolvasás lehetőségének kizárása érdekében - betű, szám vagy ábra nem helyezhető el.

(2) A gépjármű, a mezőgazdasági vontató és a lassú jármű szélvédőjén, valamint azon ablakain, amelyeken keresztül a vezetőnek az utat és környezetét látnia kell, kilátást zavaró feliratot, ábrát, jelzést, tartozékot elhelyezni tilos. Nem kell a kilátást zavarónak tekinteni

a) a belső visszapillantó tükröt;

b) a szélvédő felső részén elhelyezett olyan fényszűrőt, amely a kilátást nem akadályozza, magassága a járműre felszerelt belső napellenző magasságánál nem nagyobb, rajta keresztül a közúti jelzések színe tévedésmentesen felismerhető;

c) legfeljebb 10 cm méretű, a szélvédő alsó sarkában elhelyezett feliratot, ábrát, jelzést, tartozékot;

d) a szélvédő szélén elhelyezett antennát.

(3) Kívülről látható világító, megvilágított, átvilágított, illetőleg fényvisszaverő kivitelű feliratot, ábrát, vagy jelzést - a 27., 67. és 103. §-okban említetteket, továbbá a veszélyes áruk közúti szállítására vonatkozó előírás (ADR) szerinti veszélyt jelző táblákat, a hosszú és nehéz, valamint a lassú járművek (járműszerelvények) megjelölésére engedélyezett táblákat kivéve - a gépjárművön, a mezőgazdasági vontatón és a lassú járművön elhelyezni tilos.

(4) A jármű vezetőfülkéjében és utasterében tilos olyan díszítést alkalmazni mely a vezetőt zavarhatja, vagy a szabad kilátásban akadályozhatja.

(5) A személygépkocsi ablakain - kivéve a lakófelépítmény ablakait - menet közben nem szabad függönyt, vagy olyan más megoldást (fólia, üvegre felhordott fényelnyelő vagy fényvisszaverő réteg stb.) alkalmazni, amely a személygépkocsi ablakain a kilátást, illetőleg az átlátást megakadályozza."

2016. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!