Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni viton simering...

Szeretnék venni viton simeringet és hogy milyen kiírás legyen rajta hogy biztosan eredetinek tudjam? A simeringre a következő volt ráírva SOG és tudtommal FPM, FKM nem kéne rajta lenni de az is lehet hogy a SOG a gyártója.

Figyelt kérdés
simson s50 főtengyelyre lenne a simering

2016. aug. 16. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A viton az egy műanyag, az FPM, FKM pedig a viton jelzése ASTM és ISO/DIN szerint. Attól még készülhetett Fluor-kaucsukból, hogy nincs rajta a jelzés.


Szerintem.

2016. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30 éve még külön kellett kérni, mára nem is kapsz mást csak vitont.
2016. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eddig úgy tudtam a viton szimering ismaertető jele barna és FPM/FKM van ráírva

Venni akartam viton szimeringet 1200 ft lenne darabja a színe stimmel de FPM/FKM hejett SOG van ráírva (megjegyzem amit lehet venni 250 ft-ért kék szimering arra is SOG van irva)

A boltos szerint mindegy mi van ráírva csak a színe legyen barna (szerintem meg nem mindegy mi van ráirva)

A boltos azt mondta az SOG az egy gyár ami szimeringet gyárt ugyanúgy mint az FPM! (Ez igaz lenne????)

2016. aug. 19. 00:10
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem csak át akar verni egy hamisítvánnyal ????

Vagy igaza van és én tudtam rosszul eddig???

2016. aug. 19. 00:13
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyártók KATALÓGUSban FPM(EU), FKM(USA), jelölik a tömítés anyagát. FPM, FKM, jelöléssel jelzik egyes kínai gyártók a VitonŸ anyagú szimeringeket. De, léteznek ezeket a rövidítéseket márkanévként használó kínai gyártók is. Ugyan ijen kínai márka név a SOG is.

A szimeringek szinének az égadta világon nincs köze semmihez sem.

Régen fekete volt az összes. Aztán jött a viton. Azokat elkezdték szinezni a szivárvany minden színében. Amikor megjelentek a QMR, és szilikon tömítések, akkor lett teljes a káosz.

Azóta van olyan gyártó akinek minden terméke kék, van aki a járműgyártóknak szállított terméke kék. Van akinek a szilikon van akinek a viton szimeringje kék. Van aki az adott év járathoz, vagy tömítő ajak formájához köti a színt.

Jobb gyártóknál sokjegyű számsor van a szimeringen. Az alapjan kikereshető katalógusból minden tulajdonsága. Egyébb gyártónál csak a csomagoló kartonon van, vagy ott se.


Minden más csak parasztvakítás és városi legenda.


Mivel a kis szaküzletekben àltalaban szerelők adjak a forgalom nagy részét, így az ő igényeiknek megfelelő áru van a polcokon. Ezért fokozottan olajálló vitont rendelnek ezek a boltok. Kínából...

Keress rá a simson simeringekre a madeinchina.com- on. Ne csodálkozz ha olyant találsz, hogy 100db-ot 10centért, anyagától függetlenül. Szerinted melyikből rendelnek?


Mi van ha mégis NBR anyagút raksz a szimóba?

Mit gondolsz milyet rakott bele a keletnémet eredetileg? Tíz évet az nbr is kibír. Tíz év múlva is ezzel a simsonnal fogsz járni? Igen? Mennyi be is kerül a két kínai szimering?


Ha nem hiszel a kereskedőnek? Menj nevesebb üzletbe! Olyan boltba, ahol európai márkakat forgalmaznak. Ahol szimering dobozan rajta van minden infó. Csak legyen nálad pénz.

2016. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sokáig fog szolgálni a simsonom ezért akartam jobb minőséget belerakni csakmivel a mostani benzin agyon van etanolozva az NBR anyagú nem fogja addig bírni mint régen (szerintem).Ezért is döntöttem a vitonnál meg persze azért is mert ez a motor belsőszimeringes igy nekem nem hiányozna 1-2évente teljesen szétszedni a motort két szimering miatt.


De mivan ha megveszem azt a fajtát amit az eladó vitonnak mondott azt (SOG barna) szinben azt mégis sz*r?

Vagy legyen az olcsóbb és akkor tudom hogy kb. mennyit bír?

2016. aug. 19. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!