Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm riasztórendszeréhez...

Az autóm riasztórendszeréhez hol találom a szerviz kapcsolót?

Figyelt kérdés

Az autómban Mistral Max R1 utólag beépített riasztó van, elvesztettem a riasztó kulcsait ezért a vészkikapcsolás funkciót akarom használni, aminek a leírása a következő:


a) szól a sziréna

b) üljön be az autóba, és adja rá a gyújtást

c) 8 másodpercen belül nyomja meg ötször a szervizkapcsolót (ez az alapértelmezett PIN kód)

d) 5 másodperc múlva a sziréna négyszer csipogni fog, jelezve, hogy a rendszer kikapcsolt

e) vegye le a gyújtást


Szóval a szervíz kapcsolót nem tudom hol találom, tudna valaki segíteni?


Köszönöm előre is! :)



2016. aug. 16. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A szervizkapcsolót ott találod, ahová a szerelő felszerelte, vagyis bárhol lehet! Az is lehet, hogy nem kötötte be...
2016. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Béluska2016 válasza:
Általában be szokták tenni! Mert kell! nem hallottam még hogy kihagyják, de ma már bármi lehet... alaphelyek a kesztyűtartó, biztosíték tábla, kormányoszlop alatt, a műszerfal alatt, pedálok környéke. Biztonsági őv alatt a "B" oszlopon, biztonsági őv csatja környéke, középbox hamutartóban/alatt, első ülések alatt. Nagyjából, ezen kívül bárhol. Legegyszerűbb ha a riasztóközpont vezetékein elindulsz és az egyik egy nyomógombban fog véget érni valahol. Persze addig bömböl a riasztó, ha kiveszed az aksit (és nem aksis a szirénád) akkor csöndben megkeresed, és utána indul a gyárilag leírt művelet. Minden szerelő eltérő szisztéma szerint kötegeli a vezetékeket, minden riasztóközponthoz más a vezeték köteg. De általánosságban elmondható, hogy a vezetékek egyformák és be vannak kötve az autó gyári vezetékeibe. Két "eltérő" vezeték van, egyiknek a végén a villógó LED, másiknak pedig a kereset kapcsoló. (esetleges perifériák lehetnek még) Persze ha "újabb" kocsi és CAN-BUS rendszerű az teljesen más, de a kapcsoló ugyanezen szisztémával megtalálható. Rutinnal 2 perc, keresgélve max fél óra.
2016. aug. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Béluska2016 válasza:

Nem tudom milyen papírod van, itt a hivatalos:


[link]


A 16.oldalon lévő "szervizkapcsoló" a keresett tárgy. Látható, hogy az 1.oldalon lévő riasztóközpont fényképen, jobbról a második "kék színű" csatlakozóba van bedugva. Nemes egyszerűséggel kihúzod és egy fém tárgy (kés, olló, csavarhúzó) ötször rövidre zárod az érintkezőket. (feltételezvén, hogy záró a nyomógomb és nem nyitó) Sok sikert!

2016. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem póbáltam, írok hogy siekrült, köszönöm a válaszokat! :)
2016. aug. 17. 09:07
 5/7 Béluska2016 válasza:
Rendben, várom... :)
2016. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült, ahol a biztosítók voltak a kormány alatt, amellé rakták be, köszönöm a segítséget! :)
2016. aug. 18. 22:21
 7/7 Béluska2016 válasza:
Szivesen. Tipikus helyen volt.
2016. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!