Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lecserélnétek egy 2003-as 1.8...

Barnus1986 kérdése:

Lecserélnétek egy 2003-as 1.8 benzines Vectra c-t, egy hasonló évjáratú dízel Seat Leonra (1.9 TDI) vagy esetleg szintén dízel Fiat stilo-ra (1.9 JTD)?

Figyelt kérdés
Kevesebbet fogyasztanak ezek a dízelek? Vagy kevesebbe kerül a fenntartásuk? (most ide nem számolva hogy mind a benzinesnél, mind a dízelnél lehetnek váratlan több százezres szervízek csak úgy átlagban. ) Jobban szeretnék dízelt, ez a benzines 1.8-as motor nálam elég sokat kajál, igaz szeretem nyomni neki ugyhogy nem csoda. Nagyrészt városban használom, így 10 liter/100 km alatt nem nagyon úszom meg. Naponta 50-60 km-t megyek egy átlag napon.
2016. aug. 22. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Én nem cserélném le, mert egy az, hogy az Opel Vectra C nagyon-nagyon jól ki ki...... A régi Seat-ok, illetve Fiat-ok pedig csúnyák.


Meg a jól működő, megbízható autódat lecserélnéd egy zsákbamacskára? Kevesebbet fogyaszt az egy dolog, de lehet kifogsz egy szart, amire csomót kell költeni és visszasírod a Vectra-t, amibe csak kicsivel többet kellett tankolni.. Ha nem nyomnád neki, 9 liter körül enne. Nah meg én nem is kockáztatnék dízellel, azok sokkal bonyolultabbak és többe kerül a szervizelésük, mint a benzines variációnak.

2016. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Lecserélném, de legfeljebb egy Passatra, vagy netán egy Audira csak. A Vectra C elég komoly autó, és nem is csúnya, egy Leon vagy egy Stilo komoly visszalépés lenne véleményem szerint minőségben, és helykínálatban meg főleg. Az okosok edig azt mondják, hogy olcsóbb is fenntartani a benzinest, ami nem hülyeség, csak én dízelpárti vagyok. De mondom, kisebb autóra el nem cserélném ezt a Vectrát. Esetleg egy fiatalabb 150 lovas 1.9 CDTI-re, na az jó biznis lenne, az autó is ugyanaz lenne, de menne is mint a barom, és takarékos is egyben.
2016. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát igen, nekem is ez a bajom, hogy tetszik ez a 2 autó amit említettem (főleg a Leon), de tényleg nem egy kategóriák a Vectrával. Olcsón jutottam hozzá ismerőstől azért ezt vettem, az lenne a tuti ha ez lenne dízel....eddig csak benzines autóim voltak, kivéve egy 96-os citroen jumpert, de azt megint nem lehet egy lapon említeni ezzel....
2016. aug. 22. 21:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Helykínálatban nagyon visszalépés lennének ezek az autók s vectrához képest.

Az hogy a dízelt drágább fenntartani, ez szerintem sokban függ attól hogy milyet veszel. Ismerősöm a ford fiesta láncos motorjára (1.3 vagy 1.4 nem tudom hogy melyik a láncos) már ráköltötte az autó árát legalább, nekem így közelítve a 400e km-hez még a kötelezőkön kívül nemigen volt semmi bajom az dízellel.

2016. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát én fél év alatt kb 150 ezret költöttem rá. Remélem egy darabig nyugi lesz.....
2016. aug. 23. 14:56
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Simán lecserélném egy Seat Dízelre. Fiatra nem, ha szép is a Stilo, de mindig PC hibás volt... Nem is folytatták.
2016. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

Az hogy meg egy benzinest fenntartani olcsóbb, hát nem is tudom :) Szomszédom 8 éve csak tankolja és olajat cserél, semmi mást. Én a benzinesre a gatyám is ráköltöttem, gyertyáktól kezdve, elosztófej, minden sz*rságra.

Amióta vettel egy Golf 4-et, én is csak tankolom, padlógáz ahol lehet, akkor is 5,5-6L megállít a városban.

2016. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
81kW sima TDI (nem PD)
2016. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát gondolkozom még megváljak-e tőle. Szerencsére nem nálam, hanem az előző gazdájánál átesett egy motorgenerálon, szerinte hibas volt valami gyárilag de lehet hogy nem sűrűn cserélt olajat sem, én ezzel nem játszom.....ezt csak azért írom mert hiába benzines, ez a művelet több százezer lehettett, de minimum kettő
2016. aug. 24. 15:42
 10/11 A kérdező kommentje:
illetve félek egy kicsit hogy hiába szervizelem rendszeresen megint előjön, bár csak nem kell kétszer is egy autót generálozni.....
2016. aug. 24. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!