Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vagy Dízel a jobb?

Benzin vagy Dízel a jobb?

Figyelt kérdés
Most szeretnék autót venni és nem igazán értek hozzájuk ezért meg kérdeztem pár ismerősömet , hogy milyet érdemes venni majd nem mindenki azt mondta, hogy Benzint , mert annak olcsóbb a szervizelése és abba is van erő de egyik haverom meg a dízelt akarja rám erőltetni vagyis igazából csak a vw 4-es golfot 1.9 tdi ,mert ő szerinte 800 ezer forintból ez legjobb választás , küldtem én neki Corollát 2.0 dízelbe de azt mondta a Japán szuttyok az nem autó hanem szemét és az érdekelne, hogy szerintetek melyik a jobb amúgy benzinből Mondeo 18 meg Corolla 1.4-et néztem de a gyerek mindenben talált valami kifogást

2016. aug. 24. 08:22
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
59%
Hát a Corolla sokkal minőségibb mint a golf. Bár nekem egyik se volt , de a rokonságba minden féle van. Talán neki eladó golfja ?
2016. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Kösz a választ nem ő egyszerűen vw mániás, neki is Passatja van
2016. aug. 24. 08:31
 3/60 Johnny Bravo ***** válasza:
61%

Mert gondolom valami szmókendsárm agymenés haverodat kérdezted!Ahol mint tudjuk a zegykilenctédéji mindent lealáz,sosem kell szervizelni es 2litert fogyaszt!

Egyebkent meg jo lenne tudni hol meg mire hasznalnad az autot,mert van ahol a dizellel valoban jobban jarnal!Pl hosszab tavokon hasznalva!Vagy pályán....es nagyon gyakran!egyebkent benzinest vegyel!

2016. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
89%

Tény és való, jó a Corolla, mindent lehet rá mondani, de, hogy szutyok lenne azt nem. Jók Toyoták és kész. Mondom ezt VW fanatikusként.


Generálisan nem lehet olyat kijelenteni, hogy a benzin vagy a dízel jobb. Attól függ mire kell, rövid utakra, városi tötymörgésre javallottabb a benzines, az a dízelnek többet árt. A szervizelés ilyen értéktartományban nem azon múlik, hogy benzin, vagy dízel, hanem, hogy egy hulladékot vettél, vagy egy jó előéletű karbantartott kocsit. Akik megvették az olcsó lerúgott ezer gazdás volt céges dízeleket, és kifeküdt alattuk hajlamosak előadni a sírást, hogy milyen sokba kerül egy dízel szervizelése.


Ha dízel kell, akkor a VAG 1.9 TDI tényleg a legjobb választás 800.000ért. Ennyiből már kijön kifejezetten jó állapotú Golf IV, Passat B5/B5.5, Ibiza, Polo, Octavia, Fabia stb stb. mindet ugyanazokkal a motorokkal szerelték. De ott van még opciónak az Isuzu motoros Astra G is akár. Fordot nem igazán támogatom, ebben az árfekvésben eléggé a hulladék TDCI Mondeok mennek (amik közül egy olyat se tudok mondani, ami komolyabb gondok nélkül futna.)

2016. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát ő nagyon dicséri az 1.9-et , hogy az soha nem hagy ott sehol pláne a vw amúgy minden ország autóira mond valamit a Japánra pl azt, hogy azok nem tudnak autót csinálni , mert azt csík szeműek csinálják azoktól jó autót még nem látott meg ugyanezt mondja a Franciákra is a csík szemű szöveget kivéve az amerikai autó amit itt veszel Európába az nem autó. Hát inkább városban megyek vele meg rövid távra 30-40 km
2016. aug. 24. 09:41
 6/60 anonim ***** válasza:
Akkor benzines.
2016. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 Johnny Bravo ***** válasza:
74%
Ez a barátod egy igazán hozzaerto,rendkivuli tapasztalattal rendelkező,sokat tanult es latott ember lehet...........ja nem!!!
2016. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
42%
Mivel említetted a Mondeo-t, így mindenképpen azt! Abba már elég az 1.8 116 lovas motor is, hogy szépen mozgassa, de a 2.0-es benzinessel mégjobb. Van benne hely is bőven, nem fapados. A Passat nagy ellenfele a Mondeo, sok esetben jobb is a Mondeo, de nem mindenben.
2016. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim válasza:
92%

Én disel párti vagyok..Nagyobb a nyomaték benne ,mint a benzinesben.

Tesómnak is 1.9 tdi van...benzines nyomába sem ér..de azt vedd meg amelyik neked jobban tetszik..néz utána.

2016. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
87%

Tapasztalatból mondom:

100 ló alatt benzines, 100 ló felett, és ilyen Golftól nagyobb autóba csakis dizel. Volt nekem mindenféle benzines, 70 lovas, 150, 200, sőt 300 lovas is. Többet nem lesz csak dizel.

2016. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!