Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70 000 ezer forintos "fizetéss...

70 000 ezer forintos "fizetéssel" fent lehet tartani egy B vectrát?

Figyelt kérdés

Otthon élek és diák vagyok ! ösztöndíj + diákmunkával olyan 70 ezer környékén szoktam össze szedni . itthon élek és viszonylag jó családi körülmények között szóval haza adnom nem kell viszont úgy vannak vele a szüleim hogy ha szeretnék valamit akkor azért én dolgozzak meg és én is tartsam fent . Ezzel teljes mértékben eggyet is értek . Most van 650 000 forintom e mellé még szeretnék rakni egy kicsit és venni magam egy Opel vectra B-t mert nagy autó és lehet vele menni és rohadt menőn néz ki sedánba . 1.8-ast vagy 2.0-as benzinest szeretnék venni . Nos és az érdekelne hogy ha szín tisztán marad 70 ezrem az autóra mint fent tartás (biztosítás,súly adó és benzin) szerintem olyan napi 50 km-ert tennék meg vele hétköznaponta . ha 20 nappal számolunk átlag 9l-es fogyasztással akkor 30 ezer forint durván mondjuk benzinre és 40 ezernek elégnek kéne lennie biztosítás meg adókra + ha valami közbejön szervízre nem ? Vagy enyivel egyszerűen nem lehet autó projektbe bele vágni . (egyetemen államilag támogatotra járok tudok ingyen nyomtatni szóval így olyan rengeteg kiadásom nincsen az egyetemre . ) a 70 ezer forint a biztos amit össze szedek egy hónapban néha többet is ha éppen úgy alakul hogy el tudok menni ide - oda dolgozni vagy lesz valami diákom akit magánba oktatok de inkább számoljunk ennyivel !


Szóval kb havi 40 ezer forint félre tétele elég ahhoz hogy ezt a kocsit fent tudjam tartani ?



2016. aug. 26. 17:38
1 2
 1/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
96%

Alapvetően a 70 ezer elég lenne a kocsira, de ha jól értem, ennyiből élsz, még ha otthon is laksz, tehát nem kell szállásra, kajára költenéd, akkor is még van egyéb kiadásod nem?


Szórakozás, barátnő stb...?


Én ennyiből nem vágnék bele autó projektbe, mivel kb az összes pénzed majd az autóra fog menni, főleg, hogy ennyit tervezed használni!

2016. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát ilyenekre még van egy 20-as számolva annyi szokott elmenni így szórakozásba de azt nem is írtam ebbe bele szóval azt már levontam . az ösztöndíjam 50 ezer forint egy hónapban és e mellet dolgozok a tescoban onnan egy olyan 40 ezer környékén szoktam kapni mert tanulás mellet nem tudok annyit járni . néha járok el külön helyekre még takarítani illetve ha van diákom azt oktatóm szóval erre külön 20 ezreket számoltam eddig kb ennyiből kijöttem ez után miért ne tenném . és igen tudom sokat fogom használni az autót de undorító mert "vidékről" járok fel és így ott tudnám hagyni a kocsit pest elején és napi 3 órát nyernék ami pedig rengeteg. bent pesten már nem használnám mert rengeteget enne de ameddig pest határáig elérek addig kéne .
2016. aug. 26. 17:49
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt pedig hogy miért kell nagy kocsi azért mert sokat használnám munkára is ha valahova menni kell kertészkedni és ne legyen probléma neki ha bele rakok 200 kg virágföldet a csomagtartóba stb stb meg 1 év múlva fejezem be az egyetemet barátnőmmel tervezünk családot és nem akarok valami kis 3-ajtós guruló járművet ahova nehéz lesz berakni a gyereket . meg ez megy egy skoda fabian tanultam hát volt hogy le padlóztam oktatóval de még akkor se ment úgy ahogy kellet volna ez meg nagyon kényelmes volt amikor ki próbáltam jó lenne haverokkal is menni jobbra balra . meg nekem fontos a biztonság és mégiscsak egy 1300 kg-os autó na azt nem fújja el a szél . láttam ilyet ütközni 600 kg-os suzukival hát mit ne mondjak nem sok baja lett az opelnek . ebbe van minimum 2 légzsák az se mellékes . Meg rohadt jól néz ki és nagyon a méreteimre van szabva :D majd 2 méteres vagyok szóval nem egyszerű kényelmes autót találni és ez az volt és megy is jó is szóval nekem kell egy ilyen :D na meg azok a a tükrök ...
2016. aug. 26. 17:59
 4/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Nézd a 2 literes benzines kocsi nem ördögtől való, szóval erről nem beszéllek le, ha csak tényleg 70 a kocsira, az bőven elég, még sok is, ennyi nem fog kelleni rá havonta.


Időnként kell rá majd költeni, de gondolom azért ehhez a kocsihoz már baráti áron lehet alkatrészeket venni.


Én abból indultam ki, hogy ennyiből kell élned, egy hónapban, úgy nem ajánlanám, de ha meg tudod oldani az egyéb költségeket akkor okés!


Meg azt is el kell fogadni, hogy a pénzed jelentős részét elviszi a kocsi, ha ez nem zavar akkor simán!

2016. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

fent

De vegyél v6-t ugyanannyit eszik mint a 20 de hangja szebb és jobban megy

ez elég szép szedán


[link]

2016. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vedd meg, amit kinéztél magadnak...nagyon fontos, hogy egy autóba jókedvvel ülj, mert imádod..

hogy mennyi kell életben tartani a projektet? nos, ha egyetemista vagy, akkor tedd félre atiszteletre méltó óvatosságod, és csapj bele, mint egy nagy kalandba..


Tapasztalatot csak így szerezhetsz(most az jön, hogy az okos ember más kárán tanul)..ezt kivételesen felejtsd el, és légy vagány faital, persze egy kicsit őrült is....egy életed van..


Vectra B titka: powered by jobbláb.


Good luck!

2016. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Tekintsünk el attól, hogy a fene se akarna 650+-ért B-s Vectrat, és rég elmúlt az az idő, mikor "rohadt menőn" nézett ki, alapvetően nem rossz választás. Ezért az árért ilyen autóból már elvárható olyan állapot, ami nem igényel nagyobb váratlan kiadásokat, úgyhogy az évi félmilliós fenntartási költséget erősen eltúlzottnak vélem. Ha ez az álmod, vedd meg, nemigen lesz gondod a fenntartással, elég sokan vannak, aki havi 2X100ezer körüli bevételből tartanak fenn családot, lakást, meg még esetleg autót is.
2016. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! És mit értesz powered by jobblát alatt ? :D
2016. aug. 26. 19:02
 9/15 A kérdező kommentje:
hát a rohadt menőn néz ki az számomra van :D nekem nagyon tetszik és szerintem rohadt menőn néz ki . és öszintén én magamnak és barátnőmnek veszek autót és neki is nagyon tetszik . persze idejétmúlt stb stb de nekem nagyon tetszik . És azért akarok inkább több pénzel bele vágni mert ha jön valami szervíz az elején ne ott álljak hogy na most mivan hanem azonnal kijavítsák patent biztonságos jó állapotúra hozzák és menjek .
2016. aug. 26. 19:04
 10/15 Carragher_x ***** válasza:
Ha 70 ezred van csak és kizárólag kocsira, akkor elég. Más kérdés, hogy a jövedelmed 70-80%-át butaság autóra költeni, legalábbis én elég gáznak érezném, hogy felszedek egy csajt a csillivilli autómmal, de aztán nem tudom meghívni még egy fagyira se, nemhogy esetleg leruccanni vele a balcsira egy hosszúhétvégére, mert nem marad rá pénzem.
2016. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!