Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mz ETZ 250 (243cc) motorra...

Mz ETZ 250 (243cc) motorra kell motoros ruha?

Figyelt kérdés
?

2016. szept. 9. 16:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bukósisak kötelező Magyarországon, de erősen ajánlott, ha nem akarsz májdonor lenni. Rutin és forgalmi vizsgára viszont kötelező a teljes felszerelés.
2016. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
van aki hayabusát is papucsban vezet és büszke a hülyeségére!
2016. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Két kérdést kell megválaszolnod:


1. Biztosan tudod, hogy soha nem fogsz perecelni

2. Az ízületeid titánból vannak és nem árthatnak a természet erői ( menetszél, hideg stb )


Ha mindkét kérdésre IGEN a válaszod akkor neked nem kell motoros ruha ( és valszeg android ( nem telefon OS hanem a robotember ) vagy ).


Ellenkező esetben javallott.


Kiegészítés: ha a motort 0 km/h maximális sebességgel fogod használni, akkor szintén elhagyható a motoros felszerelés ( mondjuk elborulni még el tudsz ).

2016. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 veterán vas ***** válasza:
100%

Egy motornak a márkája és az űrtartalma nem meghatározó, a rajta viselt ruházat szempontjából.

Viszont a józan ész azt diktálja, hogy lehetőleg erős, starpabíró, vízálló, protektor-betétes, aláöltözős fényvisszaverős, stb....stb.... öltözetet használj.

2016. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer ey ilyen tanácsot kaptam: ha borulsz, szinte biztos, hogy reflexből kézzel/tenyérrel próbálsz tompítani az esésen, tehát a kezed/tenyered még egy kis esésnél is sérülni fog ha nem viselsz kesztyűt. Megéri a kockázatot, hogy pár hétig más törölje helyetted a feneked, amikor arra van szükség?
2016. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

A fene se tudja. Én pl azt se értem, hogy miért nem kell sisak azokra a kerékpárokra amiket villanymotor vagy benzinmotor hajt. Gyorsabban közlekednek mint egy babetta.

A drága motorosruha biztos véd, de pl. melóba járós mz.re én nem hordanék naponta...

Régen se voltak ilyenek...

2016. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 BiTOPro97 ***** válasza:

"Régen sem voltak ilyenek" és az égési osztályt is töltötték fel és járták meg, a horzsolásokkal, és "bőr és húselvesztésével" a borulás után.


Nem köbcenti függő motornál.

Kerékpára is volt kötelező, a kerékpáros bukósisak például, vagy van is. - elvben ők kerékpáros úton közlekednek, és ha nem elvben az autósok vigyáznak rájuk.


Protektoros bőrruha teljes testfelülete, kézre igen fontos, fémbetétes csizma vagy erősebb. És jó bukósisak versenyre lehet még plusz. Rommá törtem volna magam ha ezek nincsenek, és sérülés mentes motoros múltam van. De most hétvégén belerúgtam ajtó félfába, és elrepedt a lábszáram, és volt egy 6-7 fős motoros társaság, és ketten buktak. Kettőről kiderült a 6-7 főből, hogy csak látásból ismerősek egyik nagy motorral, komolyan sérült robogóval borult, de mind két estben az 6 órán belül haza mehetek és két hónap gipsz sima törés és zúzódások, de mind a kettő min. 6-8 órás műtétnek nézet volna elébe, ha nincs teljes felszerelés, és akár meg is halhattak volna. Egyik belső sérülésekbe.


A BMW-nek a kör kasznis motorja az egyetlen ahol ilyen egyáltalán felmerülhet motor kérdésben, bár ott is óriási dilemma lenne, mi az ami nem szűkséges.

2016. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mennyibe kerülhet egy olyan ruha amire azt lehet mondani, hogy biztonságos?

Felénk (vas megye) akkor más szabályok vannak. Ugyanis nem kérik a sisakot a kerékpárosoktól

Ajtófélfa rugdalás valami küzdősport edzés közben történt?

2016. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
egy komoly ruha 150-250 e Ft annál drágábbat senki ne vegyen
2016. szept. 13. 20:23
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mint egy nagyon pöpec Mz ETZ 250!!
2016. szept. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!