Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy VW Passatom, DSG...

Van egy VW Passatom, DSG váltóval (automata) és néha azt csinálja, hogy kiteszi a sebességet üresbe, és csak újraindítás után áll helyre. Tervezek egy olajcserét a váltóban. Az megldhatja a problémát?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van ilyen téren tapasztalata, megköszönném a segítségét!

2016. szept. 11. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Az olajcsere ezt nem fogja megoldani. Menj szervizbe.
2016. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem olaj(csere) probléma.
2016. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A számitógép lehet hülye, szerintem egy "újratelepités" segit, a márkaszervizben meg tudják csinálni.
2016. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Johnny Bravo ***** válasza:
A dsg nem automata váltó,úgyhogy 100%-ig biztos lehetsz benne hogy nem olaj baja van!
2016. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos...nem nagyon ismerem az előéletét a kocsinak...azt tudom,hogy 1-2 km után csinálja ezt,és egy újraindítás utén megint jó...Mindjárt linkelek videót,ami ugyanazt a jelenséget mutatja,ami nálam is fennáll.Ha esetleg valaki ért hozzá,vagy van tapasztalata e téren,az kérem segítsen!

Szervízbe,vagy szerelőhöz mindenképp el akarom vinni,hogy megnézzem,van-e más probléma... de azért jó tudni előre,mire számíthatok.

2016. szept. 12. 12:43
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez a videó,amit most láttok,tökéletesen ugyanazt teszi,mint az én autómon....


https://www.youtube.com/watch?v=T72Uq7YEqFE

2016. szept. 12. 12:45
 7/10 tomtom1 válasza:
35%

Általában ezek a hibák a behozott és kilométer buherált autóknál szokott előjönni , ezért vettem újat , de ha valaki használtat vesz akkor itthonit kell venni első tulajdonostól és magánszemélytől!!! Mert némelyik nagy arcú szemét kereskedő képes visszatekerni 600-ról 180-ra egy 3-4 éves passatot .Pár száz ezer forinttal drágább ? És akkor mi van ? Ez az első tanuló pénz , de kívánom , hogy megúszd reális keretek közt.

Itt egy pl. , ami pár 100-al drágább , de biztos ezt választanám .

[link]

2016. szept. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos egyik válasz sem volt meggyőző.Az utolsónak pedig...szerintem a kocsi állapota nem az adott km óra állástól függ. Lehet egy autóban akár 400.000 km,de lehet olyan állapotban van,mint egy 200.000 km-es. Ad 1. Ad2....ezért a Passat-ért sosem adnék ennyi pénzt xD
2016. szept. 16. 20:39
 9/10 anonim ***** válasza:

De a DSG is automata váltó, csak nem a hagyományos megoldással. Attól, hogy egy kéziváltóból áll kettészedve két külön kuplunggal, még automata lesz, csak nem szalagfékes, lamellás, olajos, mint a régiek. És persze ehhez mérten a működése, csúszása, nyúlása se a viselkedésben.


Félautomata az amelyik teljes egészében kézi csak elektronika kapcsolja helyetted. Robotizált váltónak is hívják.

2016. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Félautomata az amelyik teljes egészében kézi csak elektronika kapcsolja helyetted. Robotizált váltónak is hívják."


Márpedig a DSG pont ilyen. Annyi az egészben a különlegesség, hogy 2 kuplung van benne, és ezért olyan gyors, nem pedig csigalassú, mint egy egykuplungos robotizált váltó.

2016. okt. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!