Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pár hónapja vásárolt új...

Pár hónapja vásárolt új keeway rkv 125-ös motoron folyatosan befogó hátsófék miatt el lehet állni a vásárlástól?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy újonnan vásároltam márkakereskedésből a motort, s a hátsó féktárcsához folyamatosan hozzáérnek a fékbetétek. Vissza vittem szervizbe, kicserélte a féknyerget + a tárcsát is. A csere után 10-15km után összeégett a tárcsa és az új betétekkel. Megint vissza vittem, s annyit mondott a szerelő, hogy cserélgetheti garanciába, de nem tud vele mit csinálni. Faragott a fékpedálnál a csavaron ami megnyomja a dugattyút, hogy mert szerinte folyamatos nyomás alatt tartotta a betéteket, de a hiba továbbra is fent áll. Befog a fék menet közben, érezhetően szorul a kerék.

2016. szept. 12. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a vásárlástól nem állhatsz el, de egy próbát megér. Vagy próbáld meg, hogy cseréljék új motorra. Ez azért elég nevetséges...én tuti kiverném a balhét.
2016. szept. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az a vicc, hogy a szerelő szerint ez így elfogadható. ha ha veszek egy hűtőszekrényt, akkor nem elfogadható hogy kb 15fokon "hűt", végül is hűt nem? más szerelő nem nyúlhat hozzá, ő meg nem csinál vele semmit amitől megjavulna, tehát beragadt fékkel használjam... az ő motorjában sem szorul a kerék, másik ugyanilyen új motorban sem, akkor ebbe se szoruljon... attól tartok ha összeveszek vele, akkor állandóan várónom kell a szervizekre, vagy még hanyagabbul fog hozzáállni, s ha baj lesz többet fog állni a gép mint menni...
2016. szept. 13. 07:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem tud vele mit kezdeni. Azt azt alkatrészt is ki kell cserélni amit eddig nem cserélt, vagyis a főfékhengert. Annak a hibája tud ilyen jelenséget produkálni. Elállni a vásárlástól akkor lehet ha nem javítható, illetve túl sokszor kellett már javítani a gépet. Nézz utána a jogszabálynak és tárgyalj a kereskedővel.
2016. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 joco5582 ***** válasza:

A kérdés az, hogy van papírod a vásárlásról és a panaszokról?

Ha igen szerintem elállhatsz a vásárlástól. Csak egy példa, ha egy hűtő nem működik, és a szerviz nem tudja megjavítani, kötelesek adni egy újat - végső esetben visszaadni a pénzed.

Vedd fel a kapcsolatot a helyi fogyasztóvédelemmel, és gondold át mit is szeretnél. Ez nagyon fontos, mert előbb utóbb egyezkedni kell és ha magad se tudod mi lenne jó, úgy nem is lesz megegyezés.

Legyen kontaktod, mert tőlük kapsz instrukciókat mit mondj, hogyan és kinek. Másrészről a bolt se fog lerázni mindenféle kamu javításokkal, arra bazírozva hogy feladod. Ha van ügy, és ügyintéző az esetedben akkor nem fogják fél vállról venni ezt a dolgot.


Amit én tennék:

Minden papírt, dokumentumot, javítást gyüjts össze. Fontosak a dátumok. Ha a javításokról nem kaptál papírt\számlát - úgy kérj. Ha más nem hivatalos állásfoglalást, hogy mi is van a motorral.

Lehet hivatkozni arra, hogy ebben az esetben a forgalmazó felé érdemes hárítani, azaz a szervíz nem tehet arról, hogy rossz egy új motor, a forgalmazó viszont igen. Tehát egy oldalon álltok. A forgalmazó vegye vissza a motort, és kárpótoljon téged.

Ha ez segít, akkor tudok segíteni "hivatali stílusú" levél írásában, mert úgy tapasztaltam, hogy az is számít

2016. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 veterán vas ***** válasza:

Ha kell, minden nap beállítanék a szervizbe. Miért? Vagy előbb-utóbb megcsinálják, vagy összejön annyi javítási papír, hogy jogosult leszel cserére ill. pénz visszafizetésre.

Ne add föl, és ne fogadj el semmiféle magyarázatot.

Vagy a hibátlan motor, vagy a visszakapott pénz lehet a megoldás.

2016. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szervíz és az eladás ugyanazon a helyen van. Egy a cég, a magyarországi hivatalos importőr. Szervizes annyit kért, menjek még vele a héten többet, had kopjanak be a fékbetétek s hétfőn vigyem ha nem jó. Hétfőn visszaviszem, mivel látom hogy nem járnak a dugattyúk, szóval tök mind1 mennyi megyek vele...
2016. szept. 13. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. Ez vicc komolyan. Kérj egy új motort, ha nem adnak, akkor fogyasztóvédelem. Ne puhulj el, ne hagyd magad. Mondd meg, hogy addig nem mész el, amíg nem kapsz egy új motort vagy nem adják vissza a pénzed, dugd alájuk az összes szervizszámlát, munkalapot, ami van, hogy ha nem állnak korrektül a dologhoz, akkor ezzel most mész is a fogyasztóvédelemhez. Ráadásul a te életedet veszélyeztetik, azzal hogy nem működő/beragadó fékkel kell közlekedned, elvileg így nem is használhatnád a motort. Úgyhogy adjanak szépen újat, szerintem ne legyen itt már szó szervizelgetésekről.
2016. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megvárom a hétfőt szerintem, mert addigra érkezik meg az első féktárcsa is ami szerinte szintén cserére szorul, s addig nem jövök el onnan amíg nem lesz jó a gép. Nehogy azon kötözködjenek, hogy "nem járatom" be...
2016. szept. 13. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!