Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legmegbízhatóbb...

Melyik a legmegbízhatóbb márka az alábbi prémiummárkák közül?

Figyelt kérdés

Audi

Mercedes

BMW

Volvo

Lexus


Van erre valami kimutatás vagy statisztika, hogy melyik márkánál a legkisebb a meghibásodások aránya az eladott db számok arányában?

Személyes tapasztalatok is jöhetnek!



2016. szept. 14. 18:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

A prémiummárkáknak nem az a lényege, hogy megbízható autókat gyártson, hanem hogy ezekben legyenek elérhetőek az új technológiák, amikkel eladhatóbbá válik a termék. Egyébként a brit Warranty Direct megbízhatósági indexe vehető többé-kevésbé hihetőnek, náluk ez a sorrend:


1. Lexus (összességében 6. 38 márka közül)

2. Volvo (23/38)

3. BMW (28/38)

4. Mercedes Benz (31/38)

5. Audi (33/38)

2016. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 waveson válasza:
50%

Hát újonnan mindegyik hasonló szerintem.

Használtan inkább ne is akard tudni, katasztófális betegágy mindegyik (tapasztalat-sajnos. Milliók repülnek közép kategóriás prémium márkáknál :D )

2016. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

2 BMW és 3 Audi után (meg egy Merci is volt), egyértelműen az Audi a legmegbízhatóbb, és a legjobb márka ezek közül. A Volvo nem is igazi prémiummárka, talán az új modellek tekinthetőek annak, de "hivatalosan" a Volvo még mindig nem prémium. A Lexus az prémium, de sok tekintetben le van maradva a német triótól, és még a Volvótól is. Továbbá, aki abban hisz, hogy a Lexus örök élet meg egy nap, na hát annak kívánom, hogy csináltasson meg egy Lexust, ami elromlik (mert elromlik az is, pont mint a többi autó). Kegyetlen drága hozzá minden alkatrész, és a szaktudás sincs meg hozzá Európában.

A statisztikák pedig nem igazán érdekelnek, mert ahány cég végez statisztikát, annyiféle sorrend van. És ehhez azt is hozzászámolják, mikor a tulaj kihívja a sárga angyalt, mert lemerült az akku, vagy mert elveszítette a kulcsot, neadjisten gumidefektje van.

2016. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem kötözködésből de ki állapítja meg hogy a Volvo prémium vagy nem? Mert a totálkáros totalcarosok és társaik azt mondták? A Volvóra jobb helyeken prémiumként szoktak hivatkozni. Valahol luxuskocsikként hivatkoznak a Volvóra. Hallottam már ugyanezt a Lexusra is hogy az nem igazi prémium. De a Lexus az is az. Mind a kettő nagyon adja és jó autók. Jó alternatívái a német autóknak. A Lexust nem kell különösen magyarázni mert a köztudatban is az van hogy megbízhatók. A Volvókról régebben volt egy olyan mondás hogy 100 00 vagy de még 200 000 KM-rel is még csak bejáratósak. Ez szólásmondás volt de emellett igaz.
2016. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

3: Az azért elég érdekes kijelentés, hogy a Volvo nem prémium. Ezt mire alapozod?

Egyáltalán akkor fogalmazd már meg, hogy szerinted mi a prémium?

Elég sokat járok Ny.Európába üzleti ügybe, és ott mondjuk egy S80-as Volvo nagyobb presztízzsel bír, mint a millió számra futkosó 5-ös Bmw-k, E mercik, vagy akár A6-osok.


Szerintem ez igazából csak itthon, vagy még keletebbre van így, hogy egy pár milliót összelopott cigány rögtön vesz egy 8-10 éves 250.000-et futott 5-ös BMW-t.

2016. szept. 15. 07:58
 6/21 A kérdező kommentje:

4: Az tény, hogy a Lexus mögött ott a Toyota, ahol a megbízhatóságot nem igazán kell részletezni.


A Volvo 5 hengeres dízelje meg tudtommal a világ valaha gyártott legjobb dízelmotorjai között van.

2016. szept. 15. 08:01
 7/21 A kérdező kommentje:
3: A Lexusnál nagyon sok alkatrész csereszabatos a Toyotákkal (a legtöbb Toyota szalonban simán szervizelik a Lexus-okat), mint ahogy az audinak a VW-el
2016. szept. 15. 08:03
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

Na hát le kellett nyomjatok 0-ra, amiért a VÉLEMÉNYEMET elmondtam, de nem érdekel úgysem.


Szóval a klasszikus értelemben vett prémiummárkák az Audi, BMW, Mercedes, Jaguar, Lexus (már jó ideje), Maserati, meg néhány márka, amit lehet kifelejtettem, elnézést. De a Volvónak legfeljebb az új modelljei (S90, XC90) tekinthetőek annak. De még ez sem egyértelmű. A régebbi 5 hengeres S80-as Volvók g*ci jó autók (képzeljétek, nekem is volt S60-as Volvom 2.4-es motorral, egyik kedvenc autóm volt). De úgy kell elképzelni, mintha egy Mondeo vagy Passat lenne, csak picivel mégjobb, és sokkal jobb a megitélése. De ismétlem, attól még nem prémium. Ennyi erővel a 4-es Passat (1994-1997) is prémium kéne legyen az 1.9 TDI-vel, mert a világból kimegy, meg vissza. De sajnos nem ez dönti el, hogy egy autó prémium vagy nem. Bár a Volvo az utóbbi időben felszereltségben, árban, és minőségben, de főleg innovációban is abszolút ott van a prémium mezőnyben, és nem olyan nevetséges próbálkozás, mint a Ford Mondeo Vignale, vagy a Citroen DS, akik vicces módon egyből prémiumnak nevezik ezeket a modelleket...

2016. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8: Én nem pontoztam senkit.


A lényeget még mindig nem írtad le, hogy mitől prémium egy autó??


Mennyivel prémiumabb a Jaguar, mint a Volvo? Konkrétan légyszives.


Egyébként minden márkának vannak jobb és rosszabb korszakai, a Jaguar évtizedek óta talán mostanában próbál felzárkózni a többihez, de innováció továbbra is 0.

A Merci meg szerintem abban egyetértünk, hogy szivesen elfelejtené a kereklámpás E korszakot.


Most a Maseratit, Astont, Bentely-t ne vegyük ide, mert az már nem a prémium, hanem a luxusautó kategória.

2016. szept. 15. 10:07
 10/21 A kérdező kommentje:
8: A Passat már önmagát pozicionálja azzal, hogy Volkswagen. Tehát nem is lehet prémium, már csak a neve miatt sem.
2016. szept. 15. 10:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!