Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem saját autóval külföldre...

Involver kérdése:

Nem saját autóval külföldre utazás. Mi szükséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hétvégén indulnék Németországba Ausztrián keresztül. Kérdésem a következő lenne elég az angol magyar nyelvű kölcsönadási szerződés kitöltve vagy szükségem van közjegyzőre is ha megállítanának? Az autó Édesanyám nevén van. ( Papírok és nemzetközi zöldkártya rendben )

2016. szept. 20. 15:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Félre értések elkerülése miatt nem úgy van szükség közjegyzőre hogy ott ül :D Hanem ő állítja ki a papírt :)
2016. szept. 20. 15:21
 2/6 anonim ***** válasza:

1)angol kolcsonadasival nem tudom mit akarsz nemet nyelvteruleten kezdeni

2)a kutya nem fog toled kolcsonadasit kerni ha a papjrok rendben vannak es se teged sem az autot nem korozik

3)a közjegyző hogy jön ide?

4)ha ez a lelkedet megnyugtatja,hogy van nalad kolcsonadasi a police.hu-rol tudsz letolteni magyar formanyomtatvanyt,de kb annyit ersz vele mint az angollal vagy mint a nemettel!

2016. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Legyenek rendbe a papírok és ne körözzék az autót. A kölcsönadásival külföldön úgysem mennél semmire, a rendőrök soha nem is kérik, maximum a magyar rendőrök, de még ők sem. Nyugodtan nekivághatsz az útnak, de ahogyan már az előttem válaszoló is mondta, ha a lelkedet megnyugtatja, akkor tölts ki egyet és vidd magaddal.
2016. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hulyeseget irnak az elottem szolok.


Mindenkeppen legyen egy Vollmacht (meghatalmazas), ugyanis egy karesemenynel (lopas/baleset...stb) azonositani kell az autovezetojet. Mivel fogod igazolni, hogy jogosan van nalad az auto? A forgalmit akar lophattad is autoval egyutt. Az, hogy mekkora az eselye, hogy tortenik valami vagy csak megallitanak, nyilvan nem sok, de meg mindig jobb felkeszulni, mint utana kapalozni. De ime:



Ausztria peldaul:


[link]

2016. szept. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legyen nálad német nyelvű papír, nem gondolom, hogy közjegyző szükséges hozzá, csak szabályos legyen.
2016. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igy van, nemet nyelvu meghatalmazas es kesz, csak rendesen legyen rajta minden adat.
2016. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!