Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálnátok, ha így...

Mit csinálnátok, ha így beállna valaki a házatok elé?

Figyelt kérdés

Főutca, és mellékutca sarkán lakom, a kocsibejáróm a főútról nyílik, de a kapu elé nem tudok leparkolni a főutcán mert nincs annyi hely.Amíg beállok,addig is kilóg a kocsi hátulja az útra.

Viszont a mellékutcában van egy merőleges viakolorral kirakott beállóm, ott sajnos nincs kapu, de azt szoktam csinálni,hogy nappal mindig oda állok, és este mikor már nincs forgalom akkor beállok az udvarra. (és ez azért is jó, mert ha nappal megyek ide-oda akkor nem kell ki-be állnom mindig)

A házam előtt mindig parkolnak autók, mert nem messze van busz végállomás, meg a HÉV, és sokan eljönnek idáig autóval, aztán a közelben a lakóövezetben leteszik a kocsikat.

Eddig mindig tiszteletben tartották a beállómat, de ma beállt oda egy Corsa párhuzamosan.(és már áll a ház előtt két kocsi, így gyakorlatilag nem tudok a házam elé parkolni)

Kicsit felháborít, még esetleg ha beáll merőlegesen, akkor én megállhatok előtte párhuzamosan, aztán ha menne majd csönget, legalább elbeszélgetünk...de így?!

Gondolom semmit sem szólhatok, mert közterület, és nem kapubeálló, de annyira bosszantó,hogy nem figyelnek, én meg akkor akadályozgassam a főút forgalmát a folyamatos ki-be állásaimmal?


2016. szept. 28. 11:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
közterület? Szabad ott parkolni? Ha igen, igen a válasz, akkor rágd csak a kefét és örülj, hogy eddig nem álltak oda. A Te parkolóddá akkor válik, ha fizetsz érte. Ha viszont a te beállód, hívd a közterületeseket.
2016. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Az én beállóm olyan szempontból,hogy én építettem, és az én házam előtt van.

De ez nem keferágás, hanem szerintem jogos felháborodás, mert miért nem képes figyelni?

A főúton nincs megállni, és várakozni tilos tábla, mégsem hagyom ott a kocsimat az útra kilógva.

De felénk még a kiskapu elé sem illik beállni, vagy legalábbis én semmiképp nem tenném, és figyelek erre, aztán hogy ki hogy szocializálódott azt én nem tudom, de azt gondolom ez így normális.

2016. szept. 28. 11:36
 3/27 anonim ***** válasza:

A ház elé állhat.

Kapubejáró elé nem lehet állni.

Szerintem nyugodtan állj be a kocsibejáródra, hiszen azért van, nem hiszem, hogy ezzel olyan nagyon zavarnád a főút forgalmát.

Mondjuk nálunk is furán parkolnak. Simán beállnak a már merőlegesen a parkolóban szabályosan parkoló autók elé párhuzamosan. Aztán elég kellemetlen, ha te pont el szeretnél menni és ott egy autó az autód előtt. De simán megállnak az út közepén is.

2016. szept. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha jól értem akkor önhatalmúlag építettél egy beallot közterületre...


Namost elvileg azt onnan el is bontathatják, ha feltűnik valakinek.

2016. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Megállni megállhat kapubejáróban, várakozni nem várakozhat
2016. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De ő várakozik már majdnem 5 órája...
2016. szept. 28. 12:31
 7/27 anonim ***** válasza:

Ember! Értsd meg, az utca nem a tiéd! Ha építesz magadnak - engedéllyel vagy anélkül - parkolóhelyet, az sem a tiéd. De nem ám! Ha nem kértél és kaptál rá engedélyt, akkor arra is kötelezhetnek, hogy saját költségen elbontsd, s még bírságot is kiszabhatnak.

Ha ott a KRESZ szerint szabályosan lehet várakozni, akkor senkinek nem kell foglalkozni, hogy azt a város, azt utca, vagy Mariska bácsi pénzén épült. Semmi köze hozzá.

Szó sincs semmiféle pofátlanságról.

Mégis, mire kellene figyelnie ott egy idegennek, de ott lakó másik embernek?

2016. szept. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ja, 8. vagyok. A kérdésre a válaszom azt, hogy semmi különöset. Megállok, ahol tudok. Nekem is van saját építésű placcom, s nincs rá engedélyem. Amikor építettem, tudomásul vettem, számolok vele, hogy azt bárki használhatja szabadon, s azt is, hogy pórul járhatok miatta.

Volt már többször is ott idegen kocsi.

Ha nem akarnám, akkor fizetnék az önkormányzatnak (ha jól tudom, az út kezelőjét), s lenne egy kulcsos lehajtható akadály.

2016. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Én nem ugrálnék nagyon, mielőtt az önkormányzat elkezdi firtatni mit építesz közterületre...

Egyébként vegyél egy zárható parkolózárat, nagyobb várásokban látni ilyet, egy lehajtható keret, amit le lehet lakatolni, aztán ha be akarsz állni leveszed a lakatot és beállsz fölé, amikor elmész akkor pedig újra felállítod, lakatolod és kész.

2016. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ja és még egy apróság. A megállási/várakozási szabályok és úgy eleve a KRESZ sem, szocializációs kérdés, hanem egyértelműen lefektetett szabályok rendszere. Ezt nem árt tisztázni
2016. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!