Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki karambolozik és a...

Ha valaki karambolozik és a vétkes el is ismeri, hogy hibázott! Kérhetek töle pénzt?

Figyelt kérdés

Lassan egybhonapja karambolozott a Férjem. A másik volt a hibás. Nem kelett rendőrt hivni mert elidmerte. Ki töltötték a papírokat. Van cascoja a vétkesnek. Nincs is ezzel gond fizet a biztosító. Csak az autoszerelők nem haladnak. Mert csak bontott alkatrészeket rakhatnak bele. Mert 10 éves audink van.

Ma nekem állt a család, hogy miért nem kértünk pénzt a vétkes sofőrtől! Szerintetek igazuk van?



2016. szept. 28. 11:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mire akarnátok több pénzt? Mindkettőtöknek rendben volt a biztosítás és a biztosító fizet. Az, hogy a szerelők mit csinálnak nem a másik gondja.
2016. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Én is ugy gondolom. Eszembe nem jutna pénzt követelni. De most ugy majd egy honap után a Férjem családja nekem áll hogy hogy lehettünk ilyen bambák. Ott a helyszinen kelett volna követelni.

Köszönöm a választ!

2016. szept. 28. 12:04
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A biztosító megállapította a kárt és az alapján fizet.

Arról már nem a másik sofőr vagy a biztosító tehet, hogy ti milyen szerelőt választottatok.

2016. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Igen nagyon ajánlották! De én már bizti nem fogom senkinek.

Csak az a gond hogy ahogy írta 10 éves autorik van szo. Nem lehet gyári alkatrészeket rendelni. A bontottat neg nehéz beszerezni.

2016. szept. 28. 12:06
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért fizetjük a kötelezőt, hogy ne nekünk kelljen fizetni. Vagy úgy gondoltátok, hogy lehúzzátok a másik félt és a biztosítót is?
2016. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Dehogy! mi biztosan nem. Anyósomék okoskodnak, hogy kérni kellett volna volna pénzt! Mert egy ismerősük is ugy csinálta. Követelőzött. Mi tisztességes emberek vagyunk sztem. Eszembe nem jutna ilyesmi.
2016. szept. 28. 12:13
 7/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a megerősítést.

Egész délelőtt itt putyergek. Mert az a gond hogy veszélyeztetett terhes vagyok ráadásul. És most nagyon nehezen kocsi nélkül. Ráadásul még igy nekem álltak okoskodni.

2016. szept. 28. 12:16
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell olyan lakatosműhelyt választani, amelyik egyben szerződött kárszakértő is valamelyik biztosítóval.


Nekem egy 12 éves Suzukit karcoltak meg, nem volt vészes, de három elemet érintett, abból kettő cserés volt.

Új elemet kapott, egést oldalát fényezték, meg a hátulját, és szépen bevasalták a vétkes biztosítóján az autó értékének kb. 40%-át kitevő javítást.


Pénzt követelni nem lehet. A zsarolás vagy kényszerítés már büntetőjogi kategória. Azzal hogy az A4-es kék-sárga-csíkost kitöltötte, elismerte a felelősségét, és volt érvényes kötelezője (Casco itt nem játszik, az más téma), nektek vele szemben további követelésetek nem lehet. Nem kereshetitek, nem hívogathatjátok, és a család sem. Ha esetleg valamelyik rokon fenyegetően felhívja pénzt követelve, és ő a beszélgetést rögzíti véletlenül, abból igen nagy baja lehet.

2016. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem erről van szó.

Vagy gyorskárt kértek, és kifizetik a megállapítot összeget, nekem 60-100 között fizettek legutóbb, vagy beadod egy szervizbe, és nem foglalkozol vele, hogy javítják.

Én mindig a készpénzt választom, mert általábban olcsóbban meg lehet csináltatni számla nélkül, és tudom, hogy a szerelőm tisztességesen megcsinálja, nem lopnak ki alkatrészeket belőlle, amíg otthagyom egy ismereten szervizben.

Már ha megcsináltatod, az a te dolgod onnantól, hogy elfogadod a gyorskárt.


A károkzótól nem kérhetsz pénzt, és nem is szabad, szerinted ki fog neked kifizetni zsebből 50-60 ezret minimum? Azért van a biztosító a többit már leírtam

2016. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 acelsziv ***** válasza:
100%

Jókora ostoba rokonaitok vannak.

A férjed állítsa le őket, mert tényleg gond lehet veled és a babával. Miért nem szól rájuk?

2016. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!