Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volskwagen POLO miért fullad le?

Volskwagen POLO miért fullad le?

Figyelt kérdés
Hello! Van egy VW Polo classic 1,4 8 szelepes 60 lovas autóm! Mostanában olyan hiba jelenséget produkál, hogy beinditom 5-15 másodperc és lefullad! Utánna újra inditásnál már semmi baja, de egésznap! De ez a jelenség se fordul elő mindig! Véletlenszerűen! Hozzá kell tennem hogy ma is lefulladt újra inditás minden jó, kis gáz adásra dadogott az autó, de a nap folyamán semmi nem fordult elő 300KM-ert megtettem vele és semmi! Piros lámpánál se meg többszöri beinditás után se!

2016. okt. 1. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, típushiba. Nekem egy 2001-es VW Polo Variant 1.4-esem van, ugyanezt csinálta, úgyhogy, tudom, miről beszélsz :) Ha hosszabb ideig (mondjuk, egy éjszakát áll a kocsi), akkor csinálja ezt. Én kilogikáztam az okát, és akkor igazam is volt.

Az történt, hogy egyszer kiakadt a benzinmérő úszóka, és a szerelő, aki helyretette, nem csavarta vissza megfelelően a zárókupakot a jobb hátsó ülés alatt. Emiatt a tömítés összegyűrődött, nem zárt rendesen, és amikor teletankoltam, iszonyatos benzinszag volt a kocsiban. Először benzinpumpára gyanakodtam, de aztán rájöttem, hogy ott kap levegőt. Az a benzin, ami a csőben van, elég volt ahhoz, hogy beinduljon a motor, és a garázsból félig kitolassak, de az ajtóban lefulladt. Utána pöccre indult.

Szóval, a lehetséges okok, valószínűségi sorrendben:

1. Rossz tömítés valahol a benzinvezetékben (legvalószínűbb valahol a jobb hátsó ülés alatt)

2. Valamelyik gumicső elöregedett

3. Benzinpumpa szelep v. szűrő (érdemes kipróbálni, hogy akkor is ugyanezt játssza, ha indítás után rögtön 3000+ fordulatszámra túráztatod vagy 30 mp-ig.

4. Meséltek valami lehetséges elektronikai bibit is, ami az immoval áll(hat) összefüggésben, de mivel ehhez még ennyire sem értek, nem is figyeltem oda.

Viszont, ha sikerül orvosolni a hibát, hálás lennék, ha tájékoztatnál az eredményről.

2016. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hali! Ezt a verziót még nem hallottam de érdemes kipróbálni! Meg is nézem a ajobb hátsó ülés alatt mi a helyzet!

A napokban lett kitisztítva a fojtószelep, meg kapott új gyújtás elosztó fedelet+ gyújtás rotort! De ezzel csak minimálisan javult a helyzet! És ahogy irtad kitolatok a parkolóbol gondol egyet leáll az autó, újra inditás és semmi baja nincs!

2016. okt. 17. 10:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Nah megnéztem a hátsó ülés alatt! Ott volt valami amiből jó pár cső jött ki meg elektromos csatlakozó! Nem mertem szét szedni!
2016. okt. 17. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Óvatosan szédszedheted, de van egy tömítés, amit ha nem teszel vissza rendesen, még több bajod lesz...
2016. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apropó, elektromos csatlakozó! A második szerelő (aki végülis megjavította a hibát, mert én sem mertem hozzápiszkálni), szintén sokat szenvedett az elektromos csatlakozóval IS. Ott is van valami kacifántos tömítés, aminek az a feladata, hogy megakadályozza, hogy még véletlenül se kerülhessen benzin az elektromos dolgokhoz. Ezt nem sikerült résmentesen visszatenni, úgyhogy az eredmény az lett, hogy körbeszilikonozta. A célnak így megfelel, csak ne adja az isten, hogy még egyszer ki kelljen bontani.

Szóval a lényeg: tényleg jobb, ha szakira bízod, mert ő viszont garancia alatt kell vállalja, hogy jól megcsinálja.

2016. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!