Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországi táblás autót...

Magyarországi táblás autót szeretnék venni, de szerbiai jogosítványom van, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vehetek e? És ha igen, akkor külföldön, és belföldön is hajthatom e? Azt szeretném, hogy magyar táblás maradjon, határ közelében élek, járnék át magyarországra innen. Van kettős állampolgárságom, lakcímkártyám, magyar személyigazolványom, magyarországon bejelentett lakcímem még nincs, de ez sem akadály. Szóval szerbiai jogsival hajthatom a magyar táblás autót, vagy nem?

2016. okt. 3. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Megveheted, de a határon nem fogják átengedni magyar rendszámmal. Sőt, az eladó le fogja venni a rendszámot és le fogja adni, hogy lekerüljön a nevéről az autó. Te pedig vehetsz rá export rendszámot, hogy hazavidd.

Természetesen ha a magyar igazolvánnyal és magyar lakcímmel veszed, akkor hajthatod, csak 15 napon belül át kell íratnod, különben kitiltják forgalomból.

2016. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem ha van Magyarorszagi pasosod akkor te is registralhatod Magyarorszagon a sajat neveddel, szerintem abban az nem jatszik szerepet hogy milyen orszagbol van a hajtasi engedeljed, viszont szerintem az a biztosabb, es egyszerubb ha itt regisztralod, egyreszt egyszerubb szerintem , masreszt ki tudja mi lesz meg Magyarorszagon.
2016. okt. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok nekem olyan személyt mondani, akitől ezt megtudom érdeklődni? Vagy egy emailcím, ilyesmi? Az eddigieknek köszi!
2016. okt. 16. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!