Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A B kategóriánál a gyakorlati...

A B kategóriánál a gyakorlati vizsgán mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
16 évesen és 9 hónaposan lehet lerakni azt a vizsgát, igaz?

2016. okt. 7. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, 17 évesen lehet csak.

60 perces a vizsga, az első 10 percben ellenőrzöd a kocsit, hogy menetkész-e. (lámpák, gumik, fékpróba)

50 percig pedig vezetsz a forgalomban, csak azt mondják, merre menj. És néhány feladatot végre kell hajtani. Ezek lehetnek: egy íven megfordulás, y fordulás, saroktolatás;

90 fokos parkolás (orral/háttal, jobbra/balra);

párhuzamos parkolás (orral/háttal, jobbra/balra);

Ezeknél az alkalmas helyet egyedül kell megválasztanod.

A kisebb hibákért hibapontokat kapsz, ha ebből 10 összegyűlik, akkor bukta van. Ha súlyosabb hibát vétesz, (például nem adod meg az elsőbbséget, rámész a záróvonalra, stb.), akkor azonnal bukta.

2016. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, oda kell figyelni és nem kell elb*szni. :)
2016. okt. 7. 20:51
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez már nem hiteles? Ahogy elnézem a C kategória sincs jól kitöltve, ugyanis 18-tól le lehet tenni.

2016. okt. 7. 21:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég figyelmes. A tanulás megKEZDéséhez kell a betöltött 16 és fél év.


A gyakorlati vizsgára bocsátás feltétele a betöltött 17. életév

2016. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

16 évesen és 9 hónaposan viszont lehet elméletit tenni, igaz?

Januárban fogom kezdeni az egészet, 16 évesen és 8 hónaposan. Ha a kresz megvan utána kezdhetem az elméletit 16 évesen és 9 hónaposan, igaz?

2016. okt. 7. 21:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Látom, nem erősséged a szövegértés...


"16 évesen és 9 hónaposan viszont lehet elméletit tenni, igaz?"

Az elméleti vizsga az a kresz vizsga, amit 16 és fél évesen már le lehet tenni.


"Januárban fogom kezdeni az egészet, 16 évesen és 8 hónaposan. Ha a kresz megvan utána kezdhetem az elméletit 16 évesen és 9 hónaposan, igaz?"

Ha a kresz (elméleti) megvan, akkor a gyakorlati (vezetés) tanórákat kezdheted, amennyiben 16 és 9 hónapos elmúltál. Viszont ebből vizsgázni csak 17 évesen tudsz majd.

2016. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pedig négyeseket vagy ötösöket szoktam írni szövegértésből.

Én úgy tudtam, hogy csak 17 évesen lehet vezetni, vagy a gyakorlati az ilyen bóják közötti közlekedés magánterületen?

Forgalomba biztos csak 17 évesen mehetek, mindenhol azt olvasom.

2016. okt. 8. 07:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Ohh, leesett...Akkor 16 évesen és 9 hónaposan elmehetek megcsinálni a 30 órányi vezetést és csak május 30.-án vizsgázhatok amikor a születésnapom lesz. :)
2016. okt. 8. 07:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom miket olvasol, de sok hülyeségek vannak ott.

A tanulóautóban te jogilag utas vagy, az oktató a vezető. Szóval tanulni forgalomba is mehetsz hivatalos oktatóval és erre felkészített kocsival.

2016. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!