Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy POLSKI...

Mennyibe kerül egy POLSKI fenntartása?

Figyelt kérdés
Tervbe vettem egy Polski 126-os megvételét. Arra lennék kíváncsi, hogy kb. 1 évben mennyi lesz: a biztosítás illetve az egyéb adók (súlyadó, stb.) összköltsége? A benzin árát nem számoljuk bele. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 16. 01:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A biztositashoz a neten van egy csomo kalkulator ott ki tudod szamolni....de akinek egy rossz kispolszkival ilyen jellegű gondjai vannak,hogy vajon mennyibe lesz a fentartasa az inkabb biciklit vegyen,vagy jarjon gyalog!
2016. okt. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet-ha van 50 000 ft-od egy autóra,akkor járj busszal.
2016. okt. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Biztosításhoz értelem szerűen töltsed ki és megtudod:

[link]

Teljesítmény adó (súly adó):

[link]

Kihagytad az átírási költséget is:

[link]


Szerelésrei költség+ alkatrészekre is számolhatsz évi 100000 ft-ot, de lövésem sincs milyenek az alkatrészárak hozzá. Ez az összeg még kevésnek számít.


Ha ezeken a tételeken rágódsz, csatlakoznék az előttem írókhoz. Ne vegyél autót.

2016. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, 18 éves, jóhogy nincs sok pénzem... Amúgy meg tömegközlekedéssel közlekedek hétköznap, mivel ingyenes a bérlet(az egyetem jóvoltából). Hobbi autónak szánom a kocsit, hétvégi autózásra. Illetve mindent amit csak lehet magam szerelek rajta(ahogy az időm engedi).Elsősorban Kispolski tulajok válaszait várnám.
2016. okt. 16. 12:04
 5/11 anonim ***** válasza:

3# vagyok. Egy haveromnak volt, csak hobbinak indult nála, de annyi biztos szerelni megtanult rajta, mert annak mindig volt valami baja.

Mérlegelned kellene, azt, hogy a szabadidődet azzal akarod tölteni, hogy szerelsz. Közben állandóan arra spórolsz hogy megcsináld a kocsidat, vagy veszel egy olyat, ami szintén olcsón fenntartható és megbízható is.

Pl. Suzuki Swift. Bár az biztos, hogy nem menő autó. Én a helyedben gyűjtögetnék még. 300-350000 ért nagyon jók vannak. és hosszútávon éri csak meg.


Ezt a saját káromon tanultam meg egyetemista koromban egy Audi 80-al. 230000 ért vettem kb 2008-ban, 1989-es 1.8 benzines volt. Mindenki traktált azzal, hogy suzukit vegyek, mert azt fenn fogom tudni tartani, megbízható...

de én mentem a fejem után. Az eredménye az lett , hogy minden hónapban szereltem valami miatt, és mindig minden pénzem arra ment rá ,hogy működjön. Majd végre Negyedévesen eladtam és elkezdem gyűjtögetni egy másikra. Ami már nem swift lett mert közben lediplomáztam és elkezdetem dolgozni

2016. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5# +: Normális kocsit ráérsz majd akkor venni amikor már befejezted a sulit, és dolgozol. Addig meg ne akarjad magadat szívatni.
2016. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 😊. Nem tudom még mit kezdjek, hobbim a bütykölés, és szeretem a retro cuccokat... Így nyugati autó szóba se jöhet... De azért Köszi a segítő szándékot!
2016. okt. 16. 14:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Japán keletre van :D
2016. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hiába koptak ki a mindennapokból ezek az autók. Tényleg orbitális szívás fenntartani. Nem drága, de rengeteg idő. Én is szeretek az autóval foglalkozni, van egy 30 éves is, de lassan a boltba nem merek elmenni vele.


Ennek ellenére nem foglak lebeszélni, mert inkább ezzel tanuld ki a szopórollert.


Biztosítás/súlyadó kalkulálható. Megveszed X forintért, ráborítasz még 100at, hogy jónak tűnjön, aztán úgy évi 80-150ből fenntartható. Amit viszont mindenképp fogadj meg mint tanácsot, hogy ne az elsőt vedd meg, hanem sokat nézz meg, ismerkedj a típussal, legyen egy minimális tapasztalat, vidd el a nagyfaterét, hogy az milyen, aztán a sok rom alapján építsd fel magadban, hogy milyennek kéne lennie.

2016. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ember neked mindenképpen játékautó kell? Belülről kirúgod a lámpáját..Ez gnóm nyuggereknek való neidegesítsél már fel.

Ráadásul ha neadjisten kicsit komolyabban belepattansz valakibe,térdből szia mind a két lábad

2016. okt. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!