Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell kettesből egyesbe...

Hogyan kell kettesből egyesbe váltani?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem el a vezetést és van egy kis kavar a fejemben.

Ha lassítani akarok, akkor nyomom a kuplungot és a féket?

Valamint ha kettesből akarok átváltani eggyesbe, akkor pedig fék és utána kuplung?


2016. okt. 18. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy mielőtt elkezd rángatni a motor, nyomd be a kuplungot.
2016. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még azt tanították hogy egyesbe csak álló helyzetben tesszük az autót. Vagy esetleg ha nagyon lassan "csorog" előre az autó.
2016. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először fékezel, amikor remeg vagy előtte egy pillanattal kb a motor akkor kuplung, így nem fullad le. Menet közben nem szoktunk 2ből 1be váltani, az 1 csak elindulásra, moccantásra való, egyből jön is a kettő, tehát ha pl csak biciklis mögött kell menni, akkor 2-esbe kell és vissza a többi után 2-be pl kanyarodáskor, körforgóba érkezéskor. 1-esbe "vissza" akkor van ha megállsz teljesen szinte teljesen, már csak minimálisan mozog az autó esetleg, tehát kb centiket gurul, akkor újra 1-be és csúsztatással indítod, lényegében ez az újra elindulás pl stoptábláknál, kanyarodáskor ha be tudsz menni de be nem tudsz kanyarodni.
2016. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, már a 20-30 éve gyártott kocsiknál is szinkronizált az egyes.

Nyugodtan vissza lehet kapcsolni egyesbe, ha lassan gurulsz. 2-ben nem igazán tudsz 15-nél lassabban menni.

Rükvercet viszont csak teljes álló helyzetben szabad, mert az nem szinkronizált. De büntet is recsegéssel, ha ezt nem tartod be :)

2016. okt. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt tanította az oktatóm, hogy ha 10 km/h alatt gurulok, akkor rakjam vissza 1-esbe.

Én úgy csinálom hogy fékezek amíg nem lesz 10, ha meg kell állni akkor kinyomom a kuplungot, fékezek tovább és üresbe rakom, akkor nem kell 1-es, ha pedig gurulni akarok, akkor szintén fék 10-ig, ott kuplung, 1-es, kuplung csúsztat, pici gáz.

Nem biztos hogy ez jó, még csak tegnap volt forgalmi vizsgám, nem vagyok sofőr, de nekem így tanították, lehet hogy hasznos a válaszom.

2016. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából nekem így tanították idén, azért tudom ezt és alkalmazom gond nélkül :) Tehát egybe csak akkor tehettem ha már alig mozgott az autó, ha pl kereszteződéshez gurultunk, 2 már volt jó hozzá mert minden baja volt tőle, lényegében újra elindultunk pici gázzal csak nem 0ról kb vagy megállás után pl stoptábla, vagy álló jármű mögött, de pl bicajos mögött mindig 2-be kellett mennem és most is úgy csinálom :D
2016. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!